ycipk-3ssv9j

Twitter znowu działa. Znamy przyczynę wczorajszej awarii

Twitter przestał działać w czwartek, 11 lipca około godz. 21. Na stronie internetowej przeczytać mogliśmy komunikat o problemach technicznych. Problem został jednak rozwiązany. Awaria trwała krótko. Co było jej przyczyną?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka na Twitterze
Wpadka na Twitterze (WP.PL)
ycipk-3ssv9j

Twitter był wczoraj niedostępny dla użytkowników. "Mamy jakieś problemy techniczne" - taką informację podawała strona internetowa popularnej platformy społecznościowej. Problemy pojawiły się około godz. 21, o czym informowaliśmy. Niedługo internauci w innych portalach zauważyli, że problem nie występuje wszędzie. Niektórzy z nich mogli się zalogować.

Twitter - przyczyna awarii

ycipk-3ssv9j

Twitter nie działał na całym świecie. Problem odnotował też downdetector.com, czyli portal monitorujący pracę największych stron internetowych. Problem został jednak rozwiązany szybko. Dziś Twitter już działa (stan z piątku, 12 lipca). Na swoim profilu platforma społecznościowa komentuje sytuację: "Tęskniliście za nami?". Na odpowiedź użytkownika o tym, że był zmuszony korzystać w tym czasie z Instagrama odpowiada: "Witaj z powrotem w domu".

Jak podaje Twitter w oficjalnym komunikacie, przyczną awarii była aktualizacja serwisu. Z podobnym problemem ostatnio zmagały się także inne serwisy - Facebook i Instagram, chociaż problem był o wiele większy, a awaria trwała wiele godzin.

Ostatnio informowaliśmy o najnowszych zmianach w Twitterze. Już niedługo inaczej ma wyglądać jego strona główna w przeglądarkach. Czy to właśnie powód wczorajszej awarii? Oficjalna strona Twittera o statusie serwerów podaje, że przyczyną była “zmiana wewnętrznej konfiguracji”. Możemy tam również zauważyć, że błędy zostały naprawione w ciągu kilku godzin.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ssv9j

ycipk-3ssv9j
ycipk-3ssv9j