WP

Twitter znowu działa. Znamy przyczynę wczorajszej awarii

Twitter przestał działać w czwartek, 11 lipca około godz. 21. Na stronie internetowej przeczytać mogliśmy komunikat o problemach technicznych. Problem został jednak rozwiązany. Awaria trwała krótko. Co było jej przyczyną?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka na Twitterze
Wpadka na Twitterze (WP.PL)
WP

Twitter był wczoraj niedostępny dla użytkowników. "Mamy jakieś problemy techniczne" - taką informację podawała strona internetowa popularnej platformy społecznościowej. Problemy pojawiły się około godz. 21, o czym informowaliśmy. Niedługo internauci w innych portalach zauważyli, że problem nie występuje wszędzie. Niektórzy z nich mogli się zalogować.

Twitter - przyczyna awarii

WP

Twitter nie działał na całym świecie. Problem odnotował też downdetector.com, czyli portal monitorujący pracę największych stron internetowych. Problem został jednak rozwiązany szybko. Dziś Twitter już działa (stan z piątku, 12 lipca). Na swoim profilu platforma społecznościowa komentuje sytuację: "Tęskniliście za nami?". Na odpowiedź użytkownika o tym, że był zmuszony korzystać w tym czasie z Instagrama odpowiada: "Witaj z powrotem w domu".

Jak podaje Twitter w oficjalnym komunikacie, przyczną awarii była aktualizacja serwisu. Z podobnym problemem ostatnio zmagały się także inne serwisy - Facebook i Instagram, chociaż problem był o wiele większy, a awaria trwała wiele godzin.

Ostatnio informowaliśmy o najnowszych zmianach w Twitterze. Już niedługo inaczej ma wyglądać jego strona główna w przeglądarkach. Czy to właśnie powód wczorajszej awarii? Oficjalna strona Twittera o statusie serwerów podaje, że przyczyną była “zmiana wewnętrznej konfiguracji”. Możemy tam również zauważyć, że błędy zostały naprawione w ciągu kilku godzin.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP