Trwa ładowanie...

TVP i LG: pierwsze w Europie testy HbbTV w technologii 4K

Telewizja Polska we współpracy z LG dokonała pierwszej w Europie transmisji sygnału 4K nadawanego i odbieranego online przy użyciu technologii HbbTVi z zastosowaniem kodowania H.265 (HEVC) Oficjalna prezentacja odbywa się podczas 41. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2014 w Łodzi w dniach 6-9 października br.
Share
TVP i LG: pierwsze w Europie testy HbbTV w technologii 4K
Źródło: Materiały prasowe
d3gdpwn

Telewizja Polska i LG przeprowadziły testy transmisji bezpośredniej online 4. na wybranych modelach telewizorów ULTRA HD 4K z linii 2014. Jest to możliwe m.in. dzięki technologii 4K LG z wbudowanym kodekiem H.265 (HEVC). Pozwala on na uzyskanie dwukrotnie większej kompresji danych oraz na odbiór skompresowanego sygnału 4K przy zachowaniu wysokiego poziomu jakości obrazu UHD. Dodatkowo, dzięki temu jest możliwe uzyskanie jakości UHD na obecnych, standardowych łączach internetowych.

Testy zostały przeprowadzone w oparciu o Platformę Hybrydową TVP. To bazujące na standardzie HbbTV rozwiązanie umożliwia widzom w dowolnej chwili dostęp do wielu dodatkowych interaktywnych treści skojarzonych z audycjami linearnymi: pogody, wiadomości sportowych, serwisów informacyjnych, bogatej biblioteki VoD, a także do komunikatów Regionalnego Systemu Ostrzegania.

Nowy kodek HEVC H.26. (High Efficiency Video Coding) w najnowszych modelach LG 4K z linii 2014, jest następcą standardu H.264/MPEG-4 AVC. W porównaniu do standardu H.264/MPEG-4 AVC, kodek HEVC pozwala na uzyskanie dwukrotnie większej kompresji danych przy zachowaniu takiego samego poziomu jakości obrazu wideo. Standard ten umożliwia przesyłanie i wyświetlanie treści nawet o rozdzielczości 8K UHD (8192×4320 pikseli).

Laptopy - duży wybór, atrakcyjne ceny. Kliknij i się przekonaj >>

d3gdpwn

Podziel się opinią

Share
d3gdpwn
d3gdpwn
Więcej tematów