Trwa ładowanie...
d3ozr80

Turcja. Trzęsienie ziemi z epicentrum w Morzu Marmara, Stambuł ewakuowany [WIDEO]

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 nawiedziło dzisiaj, 26 września Turcję. I chociaż nie ma jeszcze informacji o poziomie zniszczeń, to mieszkańcy w strachu starali się znaleźć schronienie. Świadkowie udostępnili wideo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi w Turcji z epicentrum w Morzu Marmara
Trzęsienie ziemi w Turcji z epicentrum w Morzu Marmara (WP.PL)
d3ozr80

Epicentrum trzęsienia o magnitudzie 5,8 znajdowało się w Morzu Marmara. Wstrząs nastąpił na głębokości 6,9 km, ale do Stambułu dotarła fala o magnitudzie 3,6. Trzęsienie ziemi w pobliżu dzielnicy Silivri w Stambule miało miejsce na głębokości 11,9 km i było odczuwalne także na pobliskich obszarach Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne i Kırklareli. Świadkowie udostępnili wideo z tego zdarzenia:

Gubernator Stambułu powiedział, że szkoły podstawowe i średnie zostały dziś tymczasowo zawieszone z powodu trzęsienia ziemi, ale jak dotąd nie ma doniesień o zniszczeniach. Władze jednak ostrzegają, że budynki sprzed 1999 roku mogą być narażone na zawalenie, dlatego zachęcają mieszkańców do ich opuszczenia na czas, kiedy mogą pojawić się wstrząsy wtórne.

d3ozr80

To niestety nie pierwsze trzęsienie ziemie w Turcji w tym tygodniu. W poniedziałek w Stambule miały miejsce wstrząsy o magnitudzie 4,7. Turcja często mierzy się z tego typu wydarzeniami. W 2011 roku w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,2 zginęło 200 osób a ponad 1000 zostało rannych, a w 1999 roku wstrząsy w Izmit o magnitudzie 7,6 doprowadziły do śmierci ponad 17 tys. osób.

d3ozr80

Podziel się opinią

Share

d3ozr80

d3ozr80
Więcej tematów