Trwa ładowanie...
CHIP

Tradycyjna telewizja umrze za 16 lat

Podczas swojego przemówienia w Mexico City, Reed Hastings - prezes firmy Netflix stwierdził, że tradycyjne stacje radiowe już wkrótce staną się kolejną ofiarą ewolucji.
Share
Tradycyjna telewizja umrze za 16 lat
Źródło: chip.pl
d3y90e7

Nie jest to nowy pogląd Hastingsa. Rok temu prezes firmy Netflix opublikował 11-stronicowy dokument, w którym przedstawił swoje prognozy na temat tego, w jaki sposób ewoluować będą stacje telewizyjne.

W swoim poniedziałkowym przemówieniu, Hastings przedstawił podobny pogląd. Według niego budżety mediowe z roku na rok będą coraz mniejsze, jeśli chodzi o tradycyjne stacje telewizyjne. Reklamy przeniosą się do Sieci, a jak wiadomo, telewizja nie może żyć bez reklam. Hastings krytykował również metodologię ratingów telewizyjnych - według niego ich mechanizm jest krzywdzący dla wielu produkcji, przez co wiele z nich znika z anteny, zanim osiągną spektakularny sukces.

Co prawda, prezes Netflixa nie przedstawił żadnych badań, według których to właśnie w 2030 roku tradycyjna telewizja przestanie istnieć, więc równie dobrze cały ten postulat można uznać za "pobożne życzenia" mówcy.

d3y90e7

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czarny piątek w Polsce - kup taniej gry

d3y90e7

Podziel się opinią

Share
d3y90e7
d3y90e7
Więcej tematów