TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

27.11.2009 10:37, aktual.: 27.11.2009 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę „Szeroki Pas" za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. „Szeroki Pas" jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja branżowego magazynu "Computerworld"

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę "Szeroki Pas" za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. "Szeroki Pas" jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja branżowego magazynu "Computerworld".

- Cieszę się, że odbieramy nagrodę za Porozumienie razem z panią prezes Streżyńską. Tym bardziej, że stanowi ono podwaliny dobrej współpracy i wzajemnego szacunku pomiędzy operatorami, administracją i samorządami. To ogromna szansa dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego - powiedział odbierając nagrodę Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych.

Obraz
© Prezes UKE Anna Streżyńska i wiceprezes zarządu TP Piotr Muszyński odbierają nagrodę (Foto: Norbert Gajlewicz, IDG Poland)

Porozumienie pomiędzy TP a UKE zawarte w październiku 200. roku przewiduje m.in. inwestycje TP w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego Internetu w ciągu najbliższych 3 lat. Zbudowanych zostanie w ten sposób ok. 500 tys. nowych linii, a kolejne 700 tys. istniejących zostanie zmodernizowane. Dzięki temu dodatkowy 1 mln linii w sieci TP będzie miało przepustowość powyżej 6 Mb/s. Rozbudowa infrastruktury obejmie zarówno aglomeracje miejskie, małe miasta jak i tereny wiejskie.

Uzasadniając przyznanie nagrody organizatorzy stwierdzili, że porozumienie należy zaliczyć do najważniejszych aktów prawnych, mających wpływ na pozytywne zmiany w Polsce.

Nagroda „Szeroki pas" przyznawana jest od 200. roku. Od tego roku jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja "Computerworld". W tym roku redakcja nagradza "za zajęcie pasa drogowego na inwestycje i przedsięwzięcia szerokopasmowe", czyli inicjatywy, które przyspieszają rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, zmieniają oblicze firm i instytucji i pobudzają wspólnoty lokalne do działania pro publico bono.

Forum Usług Szerokopasmowych to największe i najważniejsze spotkanie kluczowych przedstawicieli rynku telekomunikacyjnego, mediów, dostawców treści szerokopasmowych oraz administracji publicznej w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także