Toshiba zapowiada telewizory OLED

03.10.2007 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Toshiby zapowiedzieli, że w 2009 r. w ofercie firmy pojawią się pierwsze telewizory wyposażone w wyświetlacze OLED. Deklaracja ta padła w dwa dni po tym, jak koncern Sony oficjalnie zaprezentował pierwszy na świecie telewizor OLED, który trafi do sklepów - model XEL-1.

Yuko Sugahara, rzeczniczka Toshiby, oświadczyła, że firma wprowadzi do sprzedaży własne telewizory OLED, gdy tylko zakończone zostaną prace nad wdrożeniem tej technologii. Przewiduje się, że potrwają one jeszcze ok. 12 miesięcy - a to oznacza, że pierwszych telewizorów OLED z logo Toshiby możemy się spodziewać w sklepach w 2009 r. Niestety, na razie nie podano żadnych szczegółowych informacji na temat tych urządzeń.

Warto przypomnieć, że pierwszą firmą, która wprowadzi na rynek telewizor OLED będzie Sony - koncern kilka dni temu oficjalnie zaprezentował takie urządzenie i zapowiedział, że w listopadzie pojawi się ono w sklepach. Model XEL-1 wyposażony jest w 11-calowy panoramiczny wyświetlacz i potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Urządzenie wyposażone jest w złącze HDMI, wbudowany tuner cyfrowy, a także porty Ethernet oraz USB. Telewizor mierzy 287 x 253 x 140 mm i waży ok. 2 kg. Jego cenę ustalono na 1740 USD. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Sony wprowadza do oferty "organiczny" telewizor" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/125604.html.

Przypomnijmy: głównymi zaletami wyświetlaczy OLED ( w porównaniu z LCD ) są: wyższy kontrast, krótszy czas reakcji oraz fakt, iż ekran taki nie wymaga podświetlenia ( ponieważ wykonano go z materiału elektroluminescencyjnego, który sam emituje światło ) - może więc być zdecydowanie cieńszy od konkurencyjnych rozwiązań.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)