Toshiba: pozew o patenty na DVD

Toshiba: pozew o patenty na DVD

28.12.2007 12:00

Przedstawiciele japońskiego koncernu Toshiba złożyli w sądzie w Mediolanie pozew przeciwko włoskiej firmie ACME SpA ( producentowi duplikatorów DVD ). Toshiba zarzuca jej, że bez wykupienia stosowanych licencji produkuje i sprzedaje urządzenie wykorzystujące standard DVD.

Rzecznik japońskiego koncernu poinformował, iż pozew został złożony, ponieważ ACME wykorzystuje technologię DVD, mimo, iż firma nie wykupiła stosownych licencji ani bezpośrednio od Toshiby, ani od organizacji DVD6C Licensing Group ( która pośredniczy w sprzedaży licencji sześciu firm, które wspólnie stworzyły format DVD ).

Toshiba domaga się od włoskiego przedsiębiorstwa zrekompensowania strat oraz wstrzymania produkcji i dystrybucji urządzeń wykorzystujących sporne technologie. Japońska firma liczy na to, że Włosi zechcą załatwić sprawę polubownie - tzn. wykupią niezbędne licencje, zapłacą odszkodowanie i będą kontynuowali produkcję.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy taki spór sądowy Toshiby - tylko w mijającym roku koncern pozwał 17 producentów i importerów urządzeń obsługujących standard DVD, którzy nie wykupili stosownych licencji.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)