Trwa ładowanie...
d1fc7dw
CHIP
Gadżety

Toshiba: nowy system wygodnego oglądania 3D bez okularów

Świat telewizorów zajął się w tym odchodzącym roku tematyką związaną z 4K albo krzywymi ekranami. Wygląda jednak na to, że w 2015 roku nastąpi powrót do 3D, przynajmniej za sprawą Toshiby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toshiba: nowy system wygodnego oglądania 3D bez okularów
(chip.pl)
d1fc7dw

Nowy system wyświetlania obrazu 3D nosi nazwę "Liquid Crystal GRIN lens" i nie tylko umożliwia oglądanie obrazu 3D bez okularów i konieczności trzymania głowy w ściśle określonym punkcie, ale także poprawia jakość wyświetlanego obrazu 2D i zmniejsza uczucie zmęczenia oczu po długotrwałym oglądaniu.

Pierwszy ekran, na którym Toshiba zaprezentuje nową technologię, ma przekątną 15 cali i rozdzielczość 3840×2160 pikseli, czyli po prostu 4K (w formacie 16:9). Urządzenie zostanie po raz pierwszy pokazane na targach CES 2015 na początku stycznia.

W przyszłości Toshiba planuje oczywiście implementację nowej technologii w większej liczbie urządzeń, dysponujących różnymi wielkościami ekranu i różniących się także kątami oglądania obrazu. Co ciekawe, planowane jest także zastosowanie tej technologii w urządzeniach mobilnych.

d1fc7dw

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy model Tesli dorównuje zwyczajnym samochodom

d1fc7dw

Podziel się opinią

Share
d1fc7dw
d1fc7dw
Więcej tematów