WP
WP
CHIP

Top Secret, Secret Service? Powstaje film dokumentalny o kultowych polskich magazynach

Magazyny te były w latach 90 czymś naprawdę szczególnym. Większość z nich wychodziła dużo poza sferę gier komputerowych, poszerzając znacznie horyzonty młodych ludzi. Pisma takie jak Top Secret, Gambler czy Secret Service jednoczyły całe społeczności entuzjastów nowych technologii i elektronicznej rozrywki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
(fot. www.chip.pl)
Podziel się

"Thank you for playing" nie będzie zatem tylko filmem dokumentalnym o historii pism komputerowych. To będzie przede wszystkim okazja do odświeżenia wspomnień z tamtych lat, przypomnienia sobie kultowych artykułów oraz redaktorów, którzy z wielką pasją i humorem starali się dodać trochę kolorów do życia młodych ludzi w dobie braku dostępu do internetu.

W projekcie wezmą udział tak znane osobistości jak Marcin "Gulash" Górecki z Secret Service, Aleksy "Alex" Uchański z Top Secreta i Gamblera, Robert "Mr. Root" Korzeniewski z Secret Service czy Śledziu - jeden z najzdolniejszych polskich komiksiarzy publikujący swoje prace w większości czasopism. By dokument powstał konieczne jest jednak wsparcie internautów. Twórcy potrzebują 10 tys. zł na wyprodukowanie pełnometrażowego filmu. Kwota ta jest potrzebna na profesjonalny sprzęt, tłoczenie płyt i wysyłkę oraz odprowadzenie podatku.

WP

Już po pierwszym dniu kampanii na portalu Wspieram.to udało się uzbierać 25% potrzebnej kwoty. Jeśli chcecie dorzucić swoją cegiełkę możecie wesprzeć produkcję filmu i równocześnie zarezerwować swoją cyfrową kopię w cenie 25 zł. Dostępna jest także opcja na płycie DVD za 49 zł oraz wyższe progi odblokowujące dodatkowe nagrody.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Księżyc doczekał się... własnego hotspotu Wi-Fi!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP