TOP 12 upiornych gadżetów na Halloween

TOP 12 upiornych gadżetów na Halloween

TOP 12 upiornych gadżetów na Halloween
Źródło zdjęć: © hammacher.com
22.10.2009 23:23, aktualizacja: 23.10.2009 00:39

Już za kilka dni Halloween. To noc duchów, upiorów i wampirów. Prezentujemy 12, naszym zdaniem najciekawszych gadżetów związanych z tematyką tego strasznego święta. Chyba najbardziej...

Już za kilka dni Halloween. To noc duchów, upiorów i wampirów. Od niedawna święto to obchodzone jest w Polsce. Z tej okazji organizowane są liczne atrakcje dla dzieci, imprezy w klubach dla dorosłych, występy teatralne czy projekcje filmowe w kinach. Co ciekawego sami możemy przygotować na Halloween? Prezentujemy 12, naszym zdaniem najciekawszych gadżetów związanych z tematyką tego strasznego święta.

1. Upiorna głowa dyni wytwarzająca mroczną mgłę

Chyba najbardziej charakterystycznym symbolem Halloween jest upiorna głowa dyni. Odpowiednio podświetlona może stać się ciekawą ozdobą naszego podwórka. Jeśli to za mało, na rynku znajdziemy odporną na warunki atmosferyczne dynię, wykonaną z włókna szklanego. Posiada podświetlone diodami LED (kolory czerwony, niebieski, zielony, żółty) oczy, nos i usta. Ciekawostką jest mieszczący się w podstawie specjalny mechanizm z pojemnikiem na wodę, który umożliwia wytwarzanie pary, przypominającej mroczną, nisko snującą się mgłę. Cena: około 50. dolarów.

A czym udekorować okno? Dobrym pomysłem mogą być zasilane bateriami typu AA, upiorne mrugające oczy. Cena: około 3,5 dolara.

Obraz
© (Blinking Eyes Window Decoration - fot. terrysvillage.com)

5. Świecące w nocy rękawiczki kościotrupa

Podczas zimnego "halloweenowego" wieczoru łatwo się przeziębić. Ciepło naszych dłoni z pewnością pomogą utrzymać fluorescencyjne rękawiczki kościotrupa. Cena: około 1. dolarów.

Obraz
© (Glow in the Dark Skeleton Gloves - fot. thefind.com)

6. Podkładka pod nadgarstek w postaci urwanej dłoni

Spędzanie wielu godzin przed komputerem może doprowadzić do wystąpienia bólu nadgarstka. W takiej sytuacji pomocna może okazać się idealna na Halloween, podkładka w postaci urwanej dłoni, która sprawi, że nasz nadgarstek odpocznie. Cena: około 7 dolarów.

Obraz
© (Horror Halloween Handrest - fot. thinkgeek.com)

7. Podświetlana, mrugajaca dynia USB

Ciekawostką dla komputerowych maniaków może być podświetlona, mrugająca dynia. Gadżet zasilany jest trzema bateriami typu AG1. lub poprzez port USB. Cena: około 7 dolarów.

Obraz
© (USB Halloween Pumpkin Light - fot. usb.brando.com)

8. Generujący przeraźliwe dźwięki uchwyt na papier toaletowy

Kto powiedział, że w Halloween straszyć mają tylko upiory? Możemy zastawić w domu rozmaite pułapki, które niejednemu napędzą stracha. Kuszącym rozwiązaniem może być instalacja w toalecie specjalnego uchwytu na papier. Podczas rozwijania papieru toaletowego z jego głośników wydobywać się będą przerażające dźwięki. Cena: około 9 dolarów.

Obraz
© (Halloween sounds Toilet paper roll holder - fot. amazon.com)

9. EvilTron

Inną ciekawostką jest EvilTron –. gadżet, który odtwarza rozmaite przerażające dźwięki, takie jak skrzypienie, drapanie, szept, śmiech dziecka czy konanie. Urządzenie można zaprogramować w taki sposób, aby odgrywało wybrany przez nas dźwięk lub wszystkie kolejno po sobie (w losowej kolejności). Niewielkie rozmiary (zbliżone do monety) i dołączony magnes pozwolą na skuteczne ukrycie gadżetu. Dołączona bateria pozwoli nawet na miesiąc straszenia. Cena: około 10 dolarów.

Obraz
© (EvilTron - fot. thinkgeek.com)

10. Generator dźwięków rodem z horrorów

Dla tych, którzy nie chcą zastawiać pułapek interesujący może okazać się generator dźwięków rodem z horrorów. Podręczna klawiatura umożliwia wywołanie takich dźwięków jak krzyki, skradanie się, skrzypienie drzwi, śmiech Draculi, bicie serca, szum wiatru, szelest liści, uderzenie pioruna, wycie wilka, śmiech wiedźmy i wiele innych. Cena: około 1. dolarów.

Obraz
© (Halloween Sound Machine - fot. needapresent.com)

11. Elektroniczna strzelnica zombie

Zombie to jeden z symboli Halloween. Być może warto potrenować swój refleks w strzelaniu do umarlaków. Pomóc w tym może elektroniczna mini strzelnica. Zombie Shooting Gallery to elektroniczny gadżet składający się z nawiedzonej przez żywe trupy kamienicy, w której wciąż mieszkają żywi ludzie. Gra polega na strzelaniu z dołączonego do zestawu karabinu do ukazujących się w oknach złowrogich zombie. Trzeba jednak przy tym uważać na mieszkańców kamienicy. Gadżet zasilany jest dziewięcioma bateriami typu AA. Cena: około 3. dolarów.

Obraz
© (Zombie Shooting Gallery - fot. thinkgeek.com)

12. Wykrywacz duchów

Jeśli chcielibyśmy pobawić się w łowcę duchów, przydać może okazać się detektor pola EMF. Jak zapewnia producent, pozwoli on zlokalizować to, czego nie jest w stanie zobaczyć ludzkie oko. Gadżet zasilany jest 9-woltową baterią i posiada czytelny wskaźnik LED. Umożliwia detekcję fal ELF (5. do 1000 Hz) oraz VLF (1000 do 20000Hz). Cena: około 70 dolarów.

Obraz
© (Ghost Hunter EMF Meter - fot. thinkgeek.com)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)