TomTom przestanie produkować nawigacje?

TomTom przestanie produkować nawigacje?

TomTom przestanie produkować nawigacje?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.10.2011 11:16, aktualizacja: 28.10.2011 21:14

Smartfony i tablety zaczynają pożerać rynek nawigacji GPS. Jako pierwszy zdał sobie sprawę z tego TomTom, który powoli chce się wycofać się z tego rynku.

- Rynek osobistych urządzeń nawigacyjnych jest ważny i pozostanie ważną częścią naszego interesu i dochodu, ale cały ów rynek się kurczy. Musimy więc przystosować do tego nasze koszty, niektóre możemy, innych nie jesteśmy w stanie –. mówił Harold Goddijn, CEO TomToma. Faktycznie, rynek kurczy się w zastraszającym tempie (tylko w tym kwartale sprzedaż spadła o 23 procent), a niektóre linie produkcyjne czy działy R&D były projektowane na znacznie większą sprzedaż.

TomTom skupi się na rozwiązaniach wbudowanych i rynku motoryzacyjnym. Jego największy konkurent, czyli Google, jest na owym rynku praktycznie nieobecny. Udziałowcy TomToma się ucieszyli, patrząc po wzroście wartości akcji. Wiele działów TomToma jednak najprawdopodobniej zostanie zlikwidowanych…

Aktualizacja (28-10-2011 18:14)
TomTom przesłał do naszej redakcji swoje oficjalne stanowisko dotyczące kontynuacji produkcji urządzeń PDA. Wynika z niego, że słowa prezesa TomTom były albo zbyt pochopne, albo nie powinny trafić do mediów, bo najwidoczniej producent zaczął mieć problemy z zamówieniami na swoje urządzenia. Teraz TomTom próbuje odkręcić powstałą sytuację. Cytujemy oświadczenie firmy w oryginalnej formie bez żadnych zmian:

"TomTom jako firma, która stworzyła kategorię PND i jest liderem w obszarze nawigacji, będzie w dalszym ciągu inwestować i wprowadzać innowacje w tym zakresie. Nasz rynek jest bardzo dynamiczny i podczas gdy TomTom będzie się rozwijać jako firma, nasze przywiązanie do tak ważnej kategorii jak PND pozostaje niezmienne.

Nasza koncentracja na rozwoju najlepszych wrażeń z korzystania z nawigacji dla globalnych klientów pozostaje dziś tak prawdziwa jak to było od zawsze. W ostatnich miesiącach dokonaliśmy wiele znaczących przełomów oraz osiągnięć, z których jesteśmy dumni. Dla przykładu, w ostatnim czasie TomTom wprowadził nawigację nowej kategorii stworzoną specjalnie dla indyjskiego rynku. Dzięki wprowadzeniu technologii TomTom HD Traffic w Ameryce Północnej, Polsce i Czechach w ciągu ostatnich kilku miesięcy zwiększyliśmy liczbę państw, w których klienci mogą skorzystać z naszych wiodących usług, do 23. Nowe, innowacyjne usługi LIVE zostały ostatnio wzbogacone o przyjazne kierowcom wersje popularnych portali społecznościowych oraz serwisów podróżniczych i oferowane są klientom na całym świecie.

Nasi użytkownicy są dla nas najważniejsi i cały czas będziemy ich wspierać oraz oferować im doskonałe produkty."

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Hakerzy mogą zdalnie zabijać ludzi"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)