WP

To tam powstają najbardziej zaawansowane chińskie okręty. Stocznia jest coraz większa

Chińska stocznia Jiangnan w Szanghaju istnieje już dziesięć lat. Jak podaje CNN, w ostatnim czasie doszło do znaczącej rozbudowy miejsca, w którym powstają nowoczesne chińskie okręty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny rozbudowują swoją stocznię
Chiny rozbudowują swoją stocznię (PAP, Fot: Adam Warżawa)
WP

Ze zdjęć satelitarnych wynika, że stocznia Jiangnan w Szanghaju zwiększyła swoją objętość o 64 proc. - pisze serwis rp.pl, powołując się na informacje opublikowane przez CNN. Analizą materiałów zajęło się Centrum na Rzecz Studiów Strategicznych (CSIS) z Waszyngtonu.

Z danych wynika, że najważniejsza chińska stocznia bardzo szybko się modernizuje. To w niej powstają najważniejsze i najbardziej rozwinięte chińskie okręty. Według ekspertów z CSIS chińska marynarka już ma większe możliwości niż "aktywna część floty US Navy".

Chiny stawiają nie tylko na okręty. Niedawno Chińczycy potwierdzili, że pracują nad nowym lotniskowcem trzeciej generacji. Ma być większy niż dotychczasowe, należące do Chin. Budowa również prowadzona jest w stoczni w Szanghaju.

WP

Informacja o rozbudowie chińskiej kluczowej stoczni to nie jest jedyna zła wiadomość dla Amerykanów. Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych padła ofiarą wielokrotnych ataków crackerskich ze strony Chin. Cyberprzestępcy wielokrotnie włamywali się na serwery US Navy w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Wśród wykradzionych przez chińczyków danych znalazły się między innymi raporty na temat konserwacji statków oraz pocisków przeciwokrętowych.

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP