To nie koniec HD DVD?

To nie koniec HD DVD?

24.01.2008 14:00, aktualizacja: 24.01.2008 15:29

Mimo ostatnich sukcesów standardu Blu-ray, przedstawiciele firm wspierających format HD DVD nie zamierzają się poddawać. Ken Graffeo - wiceprezes koncernu filmowego Universal Studios oraz współprzewodniczący organizacji HD DVD Promotional Group - zapowiedział w rozmowie z serwisem BetaNews.com, że format HD DVD nie zniknie z rynku.

Graffeo został zapytany m.in. o to, czy Universal Studios - jedna z dwóch ostatnich dużych wytwórni wciąż wspierających HD DVD - rozważa przyłączenie się do obozu Blu-ray. _ "W żadnym razie. Dla nas nic się nie zmieniło, wciąż wydajemy filmy na DVD i HD DVD i nie zamierzamy zmieniać naszej polityki. Właśnie ogłosiliśmy nowe plany wydawnicze - wkrótce na HD DVD pojawi się m.in. "Amerykański Gangster". Nic się nie zmieniło" _ - mówił wiceprezes US.

Przedstawiciel Universal Studios skomentował również sprawę budzących sporo kontrowersji raportów, porównujących sprzedaż odtwarzaczy HD ( organizacje wspierające HD DVD do przygotowywanych przez siebie zestawień zwykle nie wliczają konsoli PlayStation 3 - co ostro krytykują firmy wspierające Blu-ray ). Zdaniem Graffeo, wliczanie PS3 do sprzedaży jest niewskazane, ponieważ urządzenie to kupowane jest zwykle jako konsola, nie jako odtwarzacz filmów.

_ "Spójrzcie na to, ile filmów HD zwykle kupują osoby posiadające odtwarzacz HD DVD, a ile traktowani jako jedna grupa właściciele PS3 i odtwarzaczy Blu-ray - różnica jest ogromna, wynosi 4:1. A to oznacza, że posiadacze konsoli kupują zdecydowanie mniej filmów niż właściciele odtwarzaczy. To chyba zresztą normalne: gdy idziesz do sklepu i kupujesz telewizor HD, a potem chcesz kupić urządzenie, które umożliwi ci oglądanie filmów z płyt, to raczej pójdziesz do sekcji z odtwarzaczami, niż z grami, prawda?" _ - tłumaczył Ken Graffeo.

Warto wspomnieć, że przedstawiciel "obozu HD DVD" wciąż nie wyklucza możliwości zunifikowania dwóch konkurencyjnych standardów - choć przypomniał, że negocjacje w tej sprawie były prowadzone już kilkakrotnie i zawsze kończyły się fiaskiem.

Pełny tekst wywiadu ( w j. angielskim ) znaleźć można na stronie BetaNews.com - http://www.betanews.com/article/interview_universal_evp_ken_graffeo_says_hd_dvd_is_here_to_stay/1200951636.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)