To najpoważniejszy wypadek samochodu Google, jaki wydarzył się do tej pory

To najpoważniejszy wypadek samochodu Google, jaki wydarzył się do tej pory
24.09.2016 10:59
To najpoważniejszy wypadek samochodu Google, jaki wydarzył się do tej pory
Źródło zdjęć: © chip.pl

Google testuje swoje samojeżdżące samochody już od 7 lat. Do tej pory wydarzyło się 15 wypadków z udziałem tych pojazdów, przy czym w 14 winny był człowiek. Ostatni wypadek jest najpoważniejszym jaki wydarzył się z udziałem maszyn Google. Również on spowodowany został przez człowieka.

Do wypadku doszło w Mountain View, gdzie znajduje się siedziba Google, na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Phyllis Avenue i Camino Real.

Do tej pory wydarzyło się już kilka wypadków z udziałem samojeżdżących samochodów Google, ale żaden nie był jeszcze tak poważny. Ucierpiała w nim przede wszystkim maszyna giganta z Mountain View, bo sprawcą wypadku był inny kierowca. Okazało się, że człowiek siedzący za kierownicą vana przejechał na czerwonym świetle i wjechał wprost w prawe drzwi samochodu Google.

Pojazd korporacji poruszał się w trybie autonomicznym, ale wewnątrz znajdował się pracownik Google. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał.

To już 1. wypadek z udziałem samochodu Google'a. Wszystkie są skrzętnie odnotowywane, bo przecież to nowa technologia. Do tej pory jednak wydarzył się tylko jeden wypadek spowodowany przez pojazd Google. Miało to miejsce w lutym tego roku, Samojeżdzące auto zbliżało się do skrzyżowania i usiłowało wyminąć leżące na jezdni worki z piaskiem. W wyniku manewru zahaczyło o autobus. Wtedy też nikomu nic się nie stało.

_ Joanna Sosnowska _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)