To może być genialny smartfon. UMi Super: smartfon z 6 GB RAM-u za mniej niż 300 dolarów

To może być genialny smartfon. UMi Super: smartfon z 6 GB RAM-u za mniej niż 300 dolarów
02.05.2016 11:30
To może być genialny smartfon. UMi Super: smartfon z 6 GB RAM-u za mniej niż 300 dolarów
Źródło zdjęć: © umidigi.com

Informacje o kolejnych smartfonach wyposażonych w aż 6 GB pamięci RAM pojawiają się ostatnio coraz częściej, ale także coraz częściej smartfony chińskich, mniej znanych marek trafiają do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Zapamiętajcie zatem tę nazwę: UMi Super

Na rynku mamy coraz więcej telefonów, posiadających 6 GB pamięci RAM. Coraz częściej także aparaty chińskich, mniej lub bardziej znanych marek trafiają do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, UMi Super ma być właśnie taki – najlepszy. I choć sporo tego, co o nim wiemy, opiera się jeszcze na niepotwierdzonych informacjach, ten smartfon rzeczywiście zasługuje na uwagę. Między innymi dlatego, że za jego naprawdę imponującą specyfikację techniczną producent prawdopodobnie będzie sobie życzył około 300 dolarów (110. zł).

288759833145129107
Źródło zdjęć: © (fot. gizmochina)

Co takiego jest _ super _w UMi _ Super _? Oczywiście 6 GB pamięci RAM, która ma współpracować z nie byle jakim chipem: Snapdragonem 820 (ten procesor znajdziemy m.in. w topowym LG G5)
. Do tego USB typu C (służące również jako złącze audio), szybkie ładowanie, pozbawiony niemalże ramek ekran wykonany w technologii AMOLED i wreszcie podwójny aparat na tylnej ściance. To specyfikacja godna flagowych Samsungów! Do tego, według nieoficjalnych materiałów promocyjnych, wszystko wskazuje na to, że UMi Super będzie posiadał dwa obiektywy aparaty głównego. Chyba mieliśmy rację, kiedy pisaliśmy o podwójnych obiektywach jako przyszłości fotografii mobilnej. nie wiadomo natomiast w jaki sposób drugi sensor zostanie wykorzystany w tym smartfonie. LG stawia na szeroki kąt, Huawei na matryce monochromatyczne, inni producenci na manipulację głębią ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Czy UMi pokaże swój zupełnie inny pomysł?

My jesteśmy pod wrażeniem, ale z drugiej strony nie powinniśmy czuć się zaskoczeni. Jeśli spojrzeć na Huawei, Meizu, OnePlus czy Xiaomi (wszystkie te firmy są z Chin), łączy ich jedna wspólna i bardzo istotna cecha. Są tanie i niezawodne. Do tego jeśli tak wyposażonego UMi Super dałoby się rzeczywiście nabyć za około 30. dolarów, nie mielibyśmy powodów do narzekania, absolutnie żadnych.

słk

WP / chip

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)