Trwa ładowanie...
d2gfyze
CHIP

To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a

Apple właśnie opublikował swoje sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2016 roku, uwzględniający gorący sezon świąteczny. Wyniki są godne pozazdroszczenia przez każdego. Ale uwypuklają też pewien problem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To mogą być ostatnie tak dobre wyniki Apple'a
(Max Timchenko / CC)
d2gfyze

Apple, na pierwszy rzut oka, po raz kolejny poradził sobie fenomenalnie, zarabiając na czysto 18,4 miliarda dolarów przy przychodach na poziomie 75,9 miliarda. Wgłębiając się w dokumenty można jednak zauważyć pewne problemy.

Apple sprzedał, bagatela, 74,8 miliona iPhone'ów w kwartale kończącym się na 26 grudnia ubiegłego roku. A to oznacza, że wynik, choć fenomenalny, nie reprezentuje praktycznie żadnego wzrostu sprzedaży. Sam Tim Cook, dyrektor generalny firmy, przyznał, że w następnym kwartale spodziewa się spadków sprzedaży najistotniejszego produktu Apple'a.

Z tego samego sprawozdania wynika, że sprzedaż komputerów Mac spadła o 4 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu i o 7 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału. Najgorzej poradziły sobie iPady, których sprzedaż co prawda wzrosła aż o 63 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale porównując z kwartałem rok temu spadła o 25 proc.

d2gfyze

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sam dołożył slot kart MicroSD w swoim smartfonie

d2gfyze

Podziel się opinią

Share

d2gfyze

d2gfyze
Więcej tematów