Trwa ładowanie...
ycipk-34x5n9
Giznet.pl
Gadżety

TinyScreen - prawdopodobnie najmniejsza konsola na świecie

Ma niecały cal szerokości i rozdzielczość 96 na 64 pikseli. Wraz zestawem miniaturowych joysticków tworzy prawdopodobnie najmniejszą konsolę świata. Ale to nie jedyne potencjalne zastosowanie dla TinyScreen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TinyScreen - prawdopodobnie najmniejsza konsola na świecie
(Giznet.pl)
ycipk-34x5n9

Chyba każdy entuzjasta nowych technologii słyszał choć raz o projekcie Arduino – otwartej platformie programistycznej dla mikrokontrolerów montowanych na pojedynczych obwodach drukowanych. Dwa lata temu grupa miłośników tego rozwiązania, skupiona w kolektywie TinyCircuits, postanowiła skonstruować podobną, kompatybilną platformę. Z tą różnicą, że ich układy, przy zachowaniu funkcjonalności, drukowane są na płytkach, które wielkością przypominają niektóre monety. Teraz grupa postanowiła wzbogacić ofertę TinyDuino między innymi o miniaturowy ekran OLED. I tak jak dwa lata temu, zwróciła się o pomoc internautów.

W ramach uruchomionej kilka dni temu kampanii na Kickstarterze, TinyCirquits prezentuje różne potencjalne zastosowania nowych elementów platformy TinyDuino. Jednym z nich jest właśnie miniaturowa konsola, na której, po samodzielnym zmontowaniu, można uruchomić Flappy Bird czy Asteroids. Ale na tym potencjalne zastosowania się nie kończą. Kreatywny użytkownik może wykorzystać elementy przygotowane przez TinyCircuits do zbudowania własnego inteligentnego zegarka, biżuterii albo realizacji innych projektów.

Cel zbiórki został już osiągnięty, więc można z czystym sumieniem stwierdzić, że wyświetlacz w przedsprzedaży kosztuje 25 dolarów. Wyższa wpłata to oczywiście więcej miniaturowych klocków, dla których można znaleźć jeszcze więcej zastosowań.

ycipk-34x5n9

Polecamy na stronach Giznet.pl: Pierwsza prezentacja Windowsa 10

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-34x5n9

ycipk-34x5n9
ycipk-34x5n9