Trwa ładowanie...
ycipk-1quo9h

TikTok potajemnie ukrywał nagrania ludzi otyłych, LGBTQ i niepełnosprawnych umysłowo

Anonimowa osoba mająca wgląd w wewnętrzne działania TikToka, udzieliła informacji portalowi "Netzpolitik.org", na temat kontrowersyjnych działań TikToka. Miały one być nieudaną metodą na ograniczenie mowy nienawiści wobec osób należących do tych grup.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TikTok ograniczał zasięg nagraniom ludzi otyłych, LGBTQ i niepełnosprawnych umysłowo.
TikTok ograniczał zasięg nagraniom ludzi otyłych, LGBTQ i niepełnosprawnych umysłowo. (Materiały prasowe)
ycipk-1quo9h

Filmy na TikToku mogą osiągnąć dużą oglądalność jeśli będą wystarczająco szybko zdobywać nowe wyświetlenia i zostaną wyłapane przez algorytm aplikacji, który będzie podsuwał je innym użytkownikom.

Według informacji "Netzpolitik" jeśli wideo osoby z zespołem Downa zdobędzie 6-10 tys. wyświetleń, moderatorzy są proszeni o "oznaczenie" tego użytkownika. Oznaczenie to uniemożliwia oglądanie jego filmów poza krajem publikacji oraz wstrzymuje ich dalszą promocję przez algorytm.

Czytaj też: TikTok przeprasza i odblokowuje konto amerykańskiej nastolatki, która odważyła się skrytykować Chińczyków

ycipk-1quo9h

Jeszcze większa marginalizacja

Przedstawiciel TikToka miał powiedzieć we wrześniu "Netzpolitik", że to tylko tymczasowe rozwiązanie, ale anonimowy informator zaznaczył teraz, że ono nadal funkcjonuje.

Na doniesienia zareagowały grupy niepełnosprawnych aktywistów, którzy oświadczyli, że ograniczanie możliwości działania potencjalnym ofiarom, a nie sprawcom, czyni internet jeszcze mniej przyjaznym miejscem dla marginalizowanych grup.

ycipk-1quo9h

Czytaj też: Mark Zuckerberg ma tajne konto TikToku. Oto co na nim robi

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1quo9h

ycipk-1quo9h
ycipk-1quo9h