Testy Pad’a zakończone…

Testy Pad’a zakończone…
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

02.08.2012 12:10, aktual.: 03.08.2012 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moja przygoda z TF300T niestety dobiega już końca. Dlatego tak samo jak w przypadku Prime’a podsumuje wszystko to, co udało mi się dowiedzieć na temat młodszego brata poprzednika

Moja przygoda z TF300T niestety dobiega już końca. Dlatego tak samo jak w przypadku Prime’a podsumuje wszystko to, co udało mi się dowiedzieć na temat młodszego brata poprzednika. Poniżej znajdziecie małe streszczenie wszystkich informacji, które udało mi się zebrać i opisać testując sprzęt.

Podstawową różnicą wyróżniającą Pad’a od poprzednika, jest jego elegantszy, bardziej stylowy wygląd. Jakość chromowanych wykończeni i koncentrycznie wzorowanej obudowy sprawia, że każdy pasjonat świata gadżetów od razu chciałby go mieć. A uwierzcie mi, że warto!

System operacyjny, na którym operuje Transformer, to najnowsza, czwarta wersja androida –
Ice Cream Sandwich. W trakcie przeglądania nowych opcji systemu, niedostępnych jeszcze w większości urządzeń mobilnych, które przeważnie pracują jeszcze na drugiej wersji systemu z zielonym robotem w logo, odkryłem kilka ciekawych zależności.

Zaskoczył mnie wtedy fakt, że domyślna przeglądarka Asusa całkiem nieźle współpracuje z innym programem tego typu. Chrome Beta, przeglądarka dostępna tylko dla urządzeń obsługujących Androida 4 wersji, jest bardzo atrakcyjną aplikacją. Synchronizacja zakładek programu obsługującego urządzenie mobilne z jego wersją komputerową, z której korzystam na co dzień w pracy, była dla mnie jedną z poważniejszych atutów do skorzystania z tej przeglądarki. Wymiana linków i zakładek pomiędzy platformami operacyjnymi jest świetnym sposobem na nadrobienie odłożonych do przeczytania na później artykułów – na przykład do poduszki przed snem.
Szybkość pracy wersji komputerowej została przeniesiona na urządzenia z androidem. Dlatego też, korzystając z apki nie zwracam większej uwagi na fakt, że jest to program w fazie beta. Przecież sam Gmail, przez długi okres czasu świetnie pracował z tym samym napisem pod logo. Poważniejszą wadą programu, jaką udało mi się zauważyć, jest wybiórczy brak obsługi niektórych elementów flash stron www. Dlatego też, w miejscach gdzie Chrome nie daje rady, troszkę wolniejsza, ale bardziej stabilna przeglądarka domyślna radzi wręcz świetnie.

Innym faktem, który zaskoczył mnie podczas testowania nowego sprzętu jest jego płynność i stabilność w pracy. Od samego początku mojej przygody z Pad’em, czułem się jakby to system operacyjny był napisany pod tablet, a nie na odwrót. Efektywność, z jaką korzysta się z wszystkich funkcjonalności tabletu sprawia wrażenia, jakby to urządzenie oraz android były ze sobą spójnie połączone, a ich atuty i możliwości tylko się uzupełniały. Wspomniana zależność jest widoczna szczególnie w przypadku porównania obu wersji tabletów, wykonujących te same czynności, na tych samych systemach. Zaktualizowany Prime czuje się troszeczkę nieswojo. Mniejsza stabilność i okresowe niewielkie problemy zgodności w oprogramowaniu, nadrabia mocą i prędkością obliczeniową. Troszeczkę słabszy pod względem specyfikacji Pad, wykonując te same zadania pracuje za to płynniej, bardziej stabilnie, i szybciej aktualizuje listę aktualnie używanych procesów, dzięki czemu pozostawia więcej wolnej pamięci rozruchowej ROM. Oba urządzenia łączy
fakt, że w trakcie wielu miesięcy, w czasie których miałem okazje je naprzemiennie testować, żaden z nich nie uległ nawet najmniejszej awarii. Testując granice możliwości obliczeniowych obu tabletów, mogę śmiało powiedzieć, że praktycznie niemożliwe jest przekroczenie tego punktu.

Do już teraz silnej rodziny Transformer, dołączył niedawno Asus Transformer Pad Infinity TF700T, najcieńszy i najlżejszy tablet obsługujący grafikę w FULL HD.

Dla mnie seria Asus Transformer to:

  1. Ogromna moc urządzeń, zamknięta w stylowych, lekkich obudowach, wykonana z wysokiej jakości aluminium i plastiku.
  2. Sprzęt posiadający technologią Asus SonicMaster wykorzystywaną w czołowych notebookach firmy ASUS.
  3. Prawie nieograniczona moc NVIDIA TEGRA 3 4-PLUS-1™, posiadającego specjalny oszczędzający energię procesor, przeznaczony do obsługi zadań i procesów niewymagających dużych nakładów mocy urządzenia.
  4. Wysoka jakości wykonania nawet najmniejszych detali obu sprzętów.
  5. Wzór do naśladowania dla innych w dziedzinie mobilności i wielozadaniowości.
  6. Must have dla każdego, kto chce nowocześnie, wygodnie i stylowo podchodzić do wykonywanej pracy i czasu wolnego oraz korzystać z zasobów www bez żadnych ograniczeń.

W ostatnim tekście, który dla Was przygotuje, zamieszczę krótki poradnik, w jaki sposób przygotować się i krok po kroku zaktualizować swojego Prime’a z domyślnej 3 wersji androida do
Ice Cream Sandwich 4.0.

Do poczytania
Transformer Fan

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)