Trwa ładowanie...
d461vhj

Testy beta mobilnego antywirusa od Eset

Eset rozpoczął testy beta nowej wersji swojego antywirusa dla smartfonów i tabletów z Androidem - Eset Mobile Security. Nowa odsłona tej aplikacji zyskała udoskonalony silnik antywirusowy oraz rozszerzone możliwości funkcji Anti-Theft, która w razie kradzieży lub zgubienia urządzenia pozwala chronić dane użytkownika i umożliwia zlokalizowanie utraconego smartfonu lub tabletu na mapach Google.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Testy beta mobilnego antywirusa od Eset
(Materiały prasowe)
d461vhj

Aplikacja dystrybuowana jest w modelu freemium, co oznacza, że bezpłatnie udostępniana jest podstawowa ochrona smartfonu i tabletu, a za dostęp do specjalnego zestawu funkcji premium, dla wymagających użytkowników, trzeba zapłacić.

W najnowszej edycji programu (wersja beta) największe modyfikacje wprowadzono w funkcji Anti-Theft, przydatnej w razie zgubienia lub kradzieży urządzenia. Od teraz posiadacze smartfonów i tabletów mogą sparować swoje urządzenie z serwisem my.eset.com i z poziomu tej witryny zdalnie zarządzać funkcją Anti-Theft. Dzięki temu, po zalogowaniu się na stronie można zlecić skasowanie danych, zapisanych na karcie lub w pamięci chronionego urządzenia, namierzyć utracony sprzęt, wykonać serię zdjęć, za pomocą kamer wbudowanych w urządzenie lub przesłać do znalazcy wiadomość z żądaniem zwrotu sprzętu prawowitemu właścicielowi. Próba wprowadzenia błędnego PINu automatycznie uruchamia śledzenia jego pozycji. Dodatkowo, każdorazowy spadek poziomu naładowania baterii do minimum również może kończyć się automatycznym raportowaniem ostatniej pozycji urządzenia na mapach Google.

Eset Mobile Security w bezpłatnej wersji zapewnia użytkownikowi zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanych kodów serwisowych USDD (Unstructured Supplementary Service Data), skaner antywirusowy na żądanie, a w ramach opcji Anti-Theft lokalizację na mapie zgubionego lub skradzionego telefonu czy tabletu, możliwość zdalnego uruchomienia głośnego sygnału dźwiękowego, tzw. syreny. Pakiet premium to dodatkowo ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym, możliwość definiowania osób lub grup osób, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane, a w ramach Anti-Theft serwis informujący o podmianie karty SIM w chronionym urządzeniu (dotyczy smartfonów i tabletów z 3G) czy opcja zdalnego usuwania danych z zainstalowanych kart pamięci i pamięci utraconego urządzenia.

Aplikacja jest dostępna w Google Play.

Rewelacyjne oprogramowanie antywirusowe w supercenach! Chroń swoją prywatność!

d461vhj

Podziel się opinią

Share
d461vhj
d461vhj
Więcej tematów