Trwa ładowanie...
d6ug8mg

Testowe wersje Eset NOD32 oraz Smart Security do wzięcia

Eset udostępnił wersje testowe swoich najnowszych rozwiązań zabezpieczających - programu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 8 oraz pakietu bezpieczeństwa Smart Security 8. Prócz odświeżonego interfejsu i udoskonalonego silnika antywirusowego producent wprowadził w Smart Security nową funkcjonalność, chroniącą przed botnetami, czyli sieciami komputerów, które bez wiedzy właściciela wypełniają polecenia cyberprzestępców, np. atakują serwery banków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Testowe wersje Eset NOD32 oraz Smart Security do wzięcia
(Materiały prasowe)
d6ug8mg

Smart Security oraz NOD3. Antivirus to rozwiązania, przeznaczone dla użytkowników domowych i małych firm (do 4 stanowisk komputerowych). Wersje testowe pracują (podobnie jak poprzednie) w oparciu o system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików Live Grid oraz w oparciu o system HIPS, który zapobiega włamaniom i niechcianej aktywności na chronionym komputerze. Programy korzystają z zaawansowanego skanera pamięci, który blokuje skomplikowane zagrożenia, czyli takie, które próbują maskować swoją obecność przed antywirusami.

Nową generację programów wyposażono także w udoskonaloną funkcję ochrony przed programami typu exploit, dzięki której blokowane są zagrożenia, próbujące wykorzystać luki w oprogramowaniu (np. w czytnikach plików PDF) –. od teraz, również luki w aplikacjach pisanych w języku Java. Nowością dostępną wyłącznie w pakiecie Smart Security 8 jest funkcjonalność, dzięki której użytkownik zyskuje ochronę przed botnetami. Ochrona ta bazuje na analizie protokołów sieciowych, za sprawą której program potrafi zidentyfikować i zablokować te zagrożenia, które próbują uzyskać dostęp do chronionej stacji roboczej. W ten sposób eliminowane są również złośliwe konie trojańskie, za pośrednictwem których cyberprzestępcy mogą sterować maszyną użytkownika.

Wersje testowe ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8, dostępne wyłącznie w języku angielskim, można pobrać ze strony http://eset.pl/v8beta

Należy jednak pamiętać, że wersje beta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności, które przewidziano dla wersji finalnych.

d6ug8mg

Podziel się opinią

Share
d6ug8mg
d6ug8mg
Więcej tematów