Trwa ładowanie...
d3ffz9w

Test Samsunga UE55MU8000

Wydaje ci się, że telewizory 4K HDR muszą być drogie? Samsung chce przekonać cię, że tani telewizor też może być niezły…
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samsung UE55MU8000.
Samsung UE55MU8000. (Materiał prasowy)
d3ffz9w

Ceny telewizorów klasy premium przyprawiają nie-milionerów o łzy rozpaczy, dlatego najbardziej rozchwytywane są odbiorniki ze średniej półki cenowej. Choć kompromisy często nas przerażają, Samsung twierdzi, że nie powinniśmy obawiać się zakupu UE55MU8000.

Mimo iż jest to telewizor mniej zaawansowany niż topowa seria QLED, dostarczy niemal tych samych wrażeń, ale w rozsądniejszej cenie.

Kiedy spostrzeżesz, że wygląda elegancko, po drodze mu z 4K HDR i współpracuje z wieloma serwisami strumieniującymi, zaczniesz zastanawiać się, na czym tu zaoszczędzono. Na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda na budżetowca.

Oczywiście nie licz na to, że znajdziesz tu technologię Dolby Vision oraz matrycę QLED.
Lecz jeśli uświadomisz sobie, że możesz mieć porządny telewizor 4K za 5399 złotych, szybko sięgniesz do portfela. Kto wie, czy marketingowcy nie rozmyślą się i nie podbiją jego ceny?

Chudy elegancik

d3ffz9w

Ramka nie jest aż tak cienka jak w modelu QE55Q7, a podstawka prezentuje się znacznie skromniej. Mimo to telewizor wygląda przepięknie. Jest bardzo smukły i zmyślnie skonstruowany, większość kabli podepniesz do pudełka OneConnect.

Jasna przyszłość

Zdziwisz się, gdy spojrzysz w specyfikację: pracuje w 4K, obsługuje HDR (wspiera standardy HDR10 oraz Hybrid Log Gamma) i świeci z mocą 1000 nitów. Brakuje tylko Dolby Vision. Samsung pracuje też nad wdrożeniem autorskiego standardu HDR10+.

Pięćdziesiąt odcieni kolorów

MU8000 wyświetla żywe, ale nie przesycone barwy. Nie jest może tak subtelny jak telewizory z linii QLED, które zachwycają szerokim zakresem tonalnym kolorów, jednak w tej cenie ciężko oczekiwać czegoś lepszego. Tylko pamiętaj, aby dobrze go skalibrować.

d3ffz9w

Mnóstwo aplikacji

System Samsunga jest prosty i przyjemny w obsłudze, treści które mogą ci się spodobać, pojawiają się w dodatkowym pasku. Jeśli chodzi o aplikacje, to znajdziesz wszystkie najważniejsze programy strumieniujące, od Netfliksa po Amazon Prime Video.

* Dobrze gada*

Dźwięk MU8000 jest czysty i selektywny, dialogi brzmią genialnie… ale nie radzi sobie w każdej sytuacji. Kwestie mówione wypadają bardzo dobrze, kuleje za to nagłośnienie scen akcji. Głośnikom brakuje mocy, dlatego od razu dokup soundbara.

d3ffz9w

Zdaniem Stuffa

Jeśli nie masz pieniędzy na zakup telewizora z najwyższej półki, UE55MU8000 będzie doskonałym zamiennikiem, tanim i dobrze wyposażonym. Radzi sobie z wyświetlaniem filmów 4K HDR, zachwyca głębią kolorów, doskonałym kontrastem oraz świetnym systemem. Jeśli tak wyglądają kompromisy – chętnie zgodzę się na więcej.

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w