Test przeglądarki Google Chrome 11 - 40% szybciej!

Podobno jest jeszcze szybszy i jeszcze lepszy. Tym razem dodano funkcję rozpoznawania mowy, odświeżono logo oraz standardowo już - zwiększono wydajność
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Test przeglądarki Google Chrome 11 - 40% szybciej!

Google przyzwyczaiło nas już do częstych stabilnych wydań przeglądarki Chrome. Edycja oznaczona numerem 1. pojawiła się w Sieci 7 tygodni po premierze 10-tki. Co nowego? Nowe, odświeżone, dużo prostsze logo i bardzo istotna rzecz - obsługa rozpoznawania głosu przez HTML - bez dodatków zewnętrznych pluginów jak Adobe Flash.

Co to dla nas oznacza? Dużo prostszą obsługę Tłumacza Google i jest szansa, że inne witryny również zainteresują się rozpoznawaniem głosu. Od teraz nie musimy ręcznie wpisywać słów/zdań, które chcemy przetłumaczyć - wystarczy nacisnąć przycisk i je wypowiedzieć. Aby nie było tak cudownie, obecnie rozpoznawanie mowy działa tylko w języku angielskim. Jak to wygląda w akcji widzicie na poniższym obrazku.

(fot. via chip.pl)
Podziel się

Tłumacz Google oferuje też możliwość odsłuchania przetłumaczonego tekstu. Wystarczy kliknąć na przycisk Słuchaj - ta funkcja działa również po polsku. Google stworzył "Easter egga", dzięki czemu Chrome może zacząć... beatboxować. Wystarczy ustawić tłumaczenie z niemieckiego na niemiecki i w pole tłumaczenia wpisać "pv zk pv pv zk pv zk kz zk pv pv pv zk pv zk zk pzk pzk pvzkpvpvzk kkkkk bsch". Przycisk Słuchaj w magiczny sposób zamieni się w Beatbox i wtedy możemy poznać prawdziwe możliwości Chrome.

(fot. via chip.pl)
Podziel się

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **"Targi CeBIT 2011, czyli nowości z przyszłości"**

Jeszcze lepsza wydajność

Chociaż Google nie chwali się oficjalnie lepszą wydajnością Chrome 11. postanowiliśmy przeprowadzić zestaw standardowych benchmarków. Poniżej kilka wybranych wyników.

Kliknij, aby powiększyć (fot. via chip.pl)
Podziel się

Kraken jest testem Mozilli i bada wydajność JavaScript. Wynik jest zaskakujący, bowiem Chrome 1. jest zauważalnie szybszy od edycji 10 i wyprzedził nawet przeglądarkę Firefox 4.0. Jak się okazuje Google uaktualnił w przeglądarce silnik V8 odpowiedzialny właśnie za działanie JavaScript. Efekty są zadowalające.

Kliknij, aby powiększyć (fot. via chip.pl)
Podziel się

GUIMark2 jest testem HTML5 korzystającym z możliwości procesora GPU. Wynik Chrome 11 jest minimalnie lepszy od poprzedniej edycji. Test został przeprowadzony po włączeniu akceleracji sprzętowej. Należy ją aktywować ręcznie wpisując w pasek adresu about:flags i zaznaczając opcję Kanwy 2D przyspieszane z użyciem procesora GPU.

Tutaj dla odmiany Chrome 1. osiągnął minimalnie gorszy wynik od Chrome 10. Pomimo tego przeglądarka Google oraz Opera są dużo szybsze od pozostałych aplikacji. Dla przypomnienia - Peacekeeper również testuje JavaScript.

Wygląda na to, że programiści mają jeszcze nieco pracy przed sobą. Poniżej wyniki testu LucidChart. Jest to aplikacja internetowa służąca do tworzenia różnego rodzaju diagramów i wykresów.

Kliknij, aby powiększyć (fot. via chip.pl)
Podziel się

Dlaczego Chrome wypadł tak słabo? To wina... włączonej akceleracji, która poprawia wyniki w pozostałych testach. Po wyłączeniu tej funkcji wynik wraca do normy, którą jest aż 7. fps.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **"Targi CeBIT 2011, czyli nowości z przyszłości"**

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.