Trwa ładowanie...
d306wg3
Stuff
słuchawki

Test grupowy – słuchawki dokanałowe dla wymagających

Nie musisz zakładać wielkich muszli, aby cieszyć się muzyką najwyższej jakości - wystarczy kupić dokanałowe słuchawki klasy premium
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Test grupowy – słuchawki dokanałowe dla wymagających
(Pixabay.com)
d306wg3

AKG N40
1 769 zł / akg.com
Myślałeś, że AKG robi wyłącznie budżetowe słuchawki? Model N40 to najlepszy dowód na to, że firma radzi sobie także w najwyższej lidze. Zachwycają tuż po rozpakowaniu przemyślaną formą oraz srebrnym wykończeniem, a dzięki niewielkiej wadze komfortowo leżą w uszach i nie wysuwają się nawet podczas ćwiczeń czy biegu. N40 pozwolą skorzystać z inteligentnych filtrów podbijających brzmienie basów i wysokich dźwięków, ale najlepiej zrobisz, jeśli pozwolisz działać im w standardowym trybie. Podepnij je do porządnego sprzętu, a zakochasz się w ich brzmieniu.
Zdaniem Stuffa
Te smukłe słuchawki od AKG grają jak marzenie

AKG N40 Materiał prasowy
Podziel się

Etymotic ER4SR
1 790 zł / etymotic.com
Być może nie są najpiękniejsze i najwygodniejsze, a brak pilota może irytować, jednak to dzięki metalowym tubkom od Etymotic w końcu usłyszysz, jak brzmi muzyka. Tylko upewnij się, że korzystasz z silikonowych nakładek a nie tych z pianki. Kiedy ER4SR zaczną grać, nie będziesz w stanie powiedzieć o nich złego słowa. Niskie tony wybrzmiewają z odpowiednią mocą, ale to środek pasma olśniewa – gdy usłyszysz to głębokie, selektywne brzmienie, zrozumiesz, dlaczego kosztują prawie 2 tysiące złotych. Jedynie konieczność poprawiania co chwilę ich ułożenia sprawia, że nie możemy przyznać im 5 gwiazdek.
Zdaniem Stuffa
Pięknie brzmią, ale lubią wysuwać się z uszu

Etymotic ER4SR Materiał prasowy
Podziel się

Final F7200
2 199 zł / snext-final.com
Słuchawki Final mają zaskakująco podłużną formę
i wkłada je się tak głęboko do ucha, że niemal łaskoczą bębenki. Firma zrezygnowała z wielogłośnikowej konstrukcji, każdą pchełkę F7200 wyposażono w jedną membranę, która odpowiada za całe spektrum dźwięków. Postępuj zgodnie z instrukcją ich użytkowania, a perfekcyjnie odizolują cię od świata i wygłuszą szum miasta. Muzyka płynąca z Final F7200 jest bogata w detale. Partie wokalne brzmią krystalicznie czysto, usłyszysz też więcej dźwięków w środkowym paśmie, niż na innych słuchawkach… jedynie muzyka klubowa brzmi na nich przeciętnie.
Zdaniem Stuffa
Choć brakuje im nieco mocy, potrafią grać głośno

Final F7200 Materiał prasowy
Podziel się

Shure SE425-CL-E
1 125 zł / shure.com
Masz rację, Shure nie są tak drogie jak reszta stawki, ale to właśnie dlatego znalazły się w tak doborowym gronie. Jak na sprzęt w tej cenie brzmią oszałamiająco i mogą z powodzeniem konkurować ze znacznie droższymi słuchawkami. Spodobają się miłośnikom różnorodnej muzyki, wydobywają z ambientowych utworów mnóstwo detali i dudnią przy hard rocku oraz hip-hopie. Jedynie dziwaczne poprowadzenie kabla, który zawija się wokół uszu, nie przystaje do sprzętu klasy premium. Warto jednak przyzwyczaić się do tego rozwiązania, aby cieszyć się piękną muzyką płynącą ze słuchawek w rozsądnej cenie.
Zdaniem Stuffa
Nie wyglądają na sprzęt premium, ale wiedzą, jak grać

Shure SE425-CL-E Materiał prasowy
Podziel się

Noble Audio Trident *
*
399 $ (ok. 1 450 zł) / nobleaudio.com

Choć przywodzą na myśl ozdoby, którymi nie pogardziliby członkowie De La Soul, Trident grają bardzo równo. Są masywniejsze od innych testowanych tu słuchawek, dlatego znacznie łatwiej umieścić je w uszach. A kiedy już tam trafią – nie mają skłonności do wysuwania się z małżowiny. Nie znajdziesz w nich pilota i mikrofonu, a braki te nadrabiają zrównoważonym brzmieniem w każdym gatunku muzycznym. Grają tak dobrze, że nawet w oklepanych kawałkach ze Spotify odnajdziesz nową głębię. Ale podobnie jak sprzęt od AKG, musisz podpiąć je do przetwornika analogowo-cyfrowego, aby dały z siebie wszystko.
Zdaniem Stuffa
Ich wygląd może odpychać, lecz nadrabiają brzmieniem

Noble Audio Trident Materiał prasowy
Podziel się
d306wg3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d306wg3

d306wg3