ycipk-3srtqh

Tesla Smart Summon z ogromnymi problemami. Sprawę bada amerykański regulator NHTSA

Nowa funkcja Tesli - Smart Summon pozostawia wiele do życzenia. Automatyczny szofer sprawia wiele problemów, a właściciele samochodów chętnie dzielili się nimi w sieci. Sprawą zainteresował się amerykański regulator NHTSA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Problem z jedną z funkcji Tesli. Sprawę bada amerykański regulator
Problem z jedną z funkcji Tesli. Sprawę bada amerykański regulator (Shutterstock.com)
ycipk-3srtqh

- Jesteśmy świadomi raportów dotyczących funkcji Summon Tesli, pozostajemy w kontakcie z firmą i kontynuujemy zbieranie informacji. Jeśli wykryte zostaną defekty bezpieczeństwa, podejmiemy odpowiednie działania - poinformował amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA), w środę 2 października.

Po zeszłotygodniowej aktualizacji oprogramowania samochodów Tesli funkcja Smart Summon została udostępniona szerszemu gronu klientów. Nowa technologia ma przywołać pojazd z odległości nie większej niż 61 metrów, w oparciu o sygnał GPS wysyłany ze smartfona albo skierować samochód do innej lokalizacji.

ycipk-3srtqh

Automatyczny szofer jest częścią systemów autonomii jazdy (Self-Driving Capability) i ulepszonego autopilota (Enhanced Autopilot) - wskazała Tesla w komunikacie prasowym dotyczącym najnowszej aktualizacji oprogramowania. Nowa funkcja spotkała się jednak z bezlitosną krytyką w internecie, gdzie można zobaczyć wiele materiałów wideo, na których widać mankamenty Smart Summon.

Tesla nie skomentowała najnowszych doniesień. Szef firmy, Elon Musk pochwalił się natomiast na swoim Twitterze, że w parę dni od udostępnienia Smart Summon, funkcja została użyta już ponad 550 tys. razy.

ycipk-3srtqh

Reuter przypomina, że Tesla podkreślała, że nowa funkcja nie pozwala na w pełni autonomiczną jazdę i nawoływała kierowców do zachowania ostrożności za kierownicą.

Zobacz także: Tesla kupiła start-up DeepScale. Autonomiczne taksówki coraz bliżej

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3srtqh

ycipk-3srtqh
ycipk-3srtqh