Trwa ładowanie...
d494nb7
CHIP

Tesla przeholowała z innowacjami - 4 tys. dolarów straty na każdym aucie

Tesla Motors to jedna z najbardziej innowacyjnych firm świata, która w branży motoryzacyjnej jest niejako odpowiednikiem Apple'a. Wydawać by się mogło, że rynek aut elektronicznych kwitnie w najlepsze, jednak raport finansowy koncernu z ostatniego kwartału mówi coś zupełnie innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla przeholowała z innowacjami - 4 tys. dolarów straty na każdym aucie
(flickr / NRMA Motoring and Services / CC)
d494nb7

Innowacyjność nie bierze się z niczego. Tesla Motors przeznacza ogromne fundusze na badania nowych technologii i rozwiązań, które mają szansę zmienić oblicze przemysłu motoryzacyjnego. W ostatnim kwartale nie szczędzono wydatków, a sprzedaż aut spadła do zaledwie 1. 532 sztuk przez co firma odnotowała stratę operacyjną na poziomie 47 milionów dolarów. Same ceny Modelu S spadły i po podsumowaniu finansów okazało się, że firma traci 4 tys. dolarów na każdym sprzedanym wozie.

W związku z powyższym Tesla Motors obniżyła swoje cele produkcyjne - do końca tego roku ma być wyprodukowanych maksymalnie 55 tys. aut. Prezes koncernu, Elon Musk, przyznał, że szuka różnych dróg zwiększenia kapitału spółki, włącznie z odsprzedażą akcji. Musk liczy też na to, że zyski podniesie sprzedaż nowego Modelu X - pierwszego crossovera w ofercie firmy. Póki co jednak wprowadzenie go na rynek ma pochłonąć 1,5 miliarda dolarów. Ambitne plany Tesli zakładają, że do końca pierwszego kwartału 2016 roku producent zarobi dość pieniędzy, by przeskoczyć z produkcji luksusowych i drogich aut elektrycznych na tańszy rynek aut masowych, a także rozwinąć produkcję systemów akumulatorowych. Plany te wydają się inwestorom i analitykom finansowym jednak nierealne, czego odbiciem był spadek akcji firmy o 1. punktów procentowych w ubiegłym tygodniu.

To jest ciekawe! Euro NCAP: Tesla Model S

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Z Windows 7 na Windows 10... niechętnie

d494nb7

Podziel się opinią

Share
d494nb7
d494nb7
Więcej tematów