Qaqwqwrqw

Ten program sprawdzi, czy na twoim komputerze znajduje się rządowy trojan

Minęło już półtora roku, odkąd świat dzięki Edwardowi Snowdenowi poznał skalę sieciowej inwigilacji prowadzonej przez NSA. Rząd USA zrobił w tej sprawie niewiele, jednak od czego są organizacje pozarządowe i niezależni twórcy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten program sprawdzi, czy na twoim komputerze znajduje się rządowy trojan
(chip.pl)
Qaqwqwrqw

Program Detekt został stworzony przez specjalistę od zabezpieczeń komputerowych - Claudiego Guarnieri. Oprogramowanie otrzymało pełne wsparcie od takich organizacji jak Amnesty International, Electronic Frontier Foundation oraz Privacy International. Dzięki niemu, w prosty sposób każdy użytkownik może sprawdzić, czy jego komputer jest wolny od oprogramowania szpiegującego jego aktywność.

Zarówno sam twórca, jak i organizacje pozarządowe, które wsparły Detekt, zaznaczają, że oprogramowanie nie zagwarantuje 100% pewności, jeśli chodzi o obecność szpiegującego oprogramowania na naszym komputerze. Twórcy takich software'owych "podsłuchów" robią w końcu wszystko, aby ich oprogramowania nie dało się wykryć w żaden sposób. Detekt robi, co może, ale nie jest wszechmocnym programem.

A pobierzecie go stąd: https://resistsurveillance.org/

Qaqwqwrqw

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trzynaście nowych smartfonów w naszych testach

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw