Ten implant powiększy nasze narządy. Naukowcy świętują sukces

Naukowcy z bostońskiego szpitala dziecięcego stworzyli mechaniczny implant, który jest bezpieczny dla organizmu. Rozciąga on narządy, pobudzając w ten sposób wzrost, jednocześnie prowokuje tkankę do rozwoju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te implanty już niedługo będą stosowane.
Te implanty już niedługo będą stosowane. (Boston Children Hospital)
WP

"Robot" ma na celu stopniowe rozciąganie narządów, takich jak np. przełyk, w celu ich wydłużenia. Jednocześnie stymuluje wzrost tkanki. Podczas badań na zwierzętach wykazano, że da się wydłużyć przełyk o nawet 75 proc. Najciekawszym elementem tej metody jest to, że nie trzeba do tego wprowadzać organizmu w stan uśpienia.

Obecne metody poszerzania przełyku wymagają utrzymania osoby operowanej w śpiączce farmakologicznej przez nawet kilka tygodni. Procedura jest bardzo trudna i kłopotliwa, dlatego nowy implant będzie ogromną rewolucją w tej dziedzinie.

Nowy system umożliwia pacjentowi pozostanie świadomym i pozwala normalnie się poruszać. Podczas testów naukowcy stwierdzili, że urządzenie nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Problem w tym, że obserwacje poczynili na zwierzętach, na których testowali wynalazek. Nie daje to jednak pewności, że u człowieka efekt byłby taki sam.

WP

Potencjalne możliwości tego implantu nie zostały jeszcze odkryte. Na razie badano tylko jedną z opcji. Urządzenie może mieć szereg różnych zastosowań.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP