Tell kupuje dilera Plusa

Tell kupuje dilera Plusa
Źródło zdjęć: © WP.PL

21.10.2008 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tell kupi spółkę Impol, zarządzającą siecią sprzedaży usług Polkomtela, która obejmuje nie mniej niż 40 sklepów i 16 handlowców. Wartość transakcji to 9 mln zł.

Umowa przedwstępna w tej sprawie została zawarta 20. października. W razie gdyby Impol otrzymał od Polkomtela prowizję _ za okres 12 miesięcy od dnia sprzedaży udziałów, wyższą od ustalonej kwoty bazowej, cena sprzedaży ulegnie odpowiedniemu podwyższeniu, jednak nie więcej niż o kwotę 1 mln zł _ - poinformował Tell w komunikacie.

Spółka poinformowała, że _ kupujący wyraża gotowość przekazania sprzedającemu kwoty stanowiącej równowartość dywidendy za rok 2008 _. Zawarcie umowy przenoszącej własność udziałów nastąpi do końca grudnia tego roku, _ z zastrzeżeniem możliwości automatycznego przedłużenia tego terminu o trzy miesiące(...) _.

Tell wraz ze spółkami zależnymi będzie miał po tej transakcji razem ponad 500 puntków sprzedaży wszystkich 4 operatorów, z czego połowę to punkty sprzedaży Orange. We wrześniu zeszłego roku Rafał Stempniewicz, szef Tella mówił, że nie ma kolizji między interesami poszczególnych operatorów. Choć do tej pory operatorzy wymagali wyłączności na współpracę z poszczególnymi dilerami, sytuacja zaczyna się zmieniać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)