Trwa ładowanie...
d4lya7b
CHIP

Telewizory 3D to już historia

Zaledwie kilka lat temu producenci sprzętu RTV przekonywali nas do tego, że telewizory 3D to prawdziwa rewolucja, która zmieni sposób, w jaki oglądamy treści wideo. Okazuje się jednak, że technologia ta nie zdobyła zbyt wielkiej popularności i prawdopodobnie już wkrótce zniknie z rynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizory 3D to już historia
(Materiały prasowe)
d4lya7b

Jak donosi koreański portal ET News, firma Samsung nie złożyła nowego zamówienia na okulary 3D, dołączane do telewizorów 3. koreańskiego producenta. Brak zamówienia oznacza, że Samsung rezygnuje z technologii 3D w swoich najnowszych modelach telewizorów.

Podobną strategię przyjęła firma LG, która co prawda nie zrezygnowała jeszcze w pełni z funkcji 3. w swoich modelach telewizorów, ale ograniczyła ją tylko do swoich modeli premium. Procentowo wygląda to następująco: jeszcze w zeszłym roku 40% modeli telewizorów LG posiadało funkcję obrazu 3D, w tym roku funkcja obrazu 3D będzie dostępna tylko dla 20% nowych modeli. Niektórzy eksperci twierdzą, że LG nie zrezygnowało w pełni z obrazu 3D tylko dlatego, że wykorzystywana przez nich metoda FPR (Film Pattern Retarder) jest o wiele tańsza w produkcji, od rozwiązań z których korzysta Samsung.

Wiele sieci telewizyjnych (w tym BBC i telewizja Sky) rezygnuje też z dedykowanych kanałów 3. ze względu na niskie zainteresowanie ze strony widzów oraz małą ilość dostępnych materiałów, nadających się do emisji.

d4lya7b

Wygląda na to, że ostatnim bastionem obrazu 3. pozostaną sale kinowe. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b