Telewizja cyfrowa pod Linuksem

Telewizja cyfrowa pod Linuksem

Telewizja cyfrowa pod Linuksem
22.07.2007 09:00, aktualizacja: 23.07.2007 09:55

Muxi, popularne narzędzie dla systemów Linux do obsługi dekoderów telewizyjnych DVB osiągnęło już wersje 0.5.0. Tym razem wprowadzono nowe funkcje związane z usługami EPG.

Muxi to prosta w obsłudze aplikacja, która współpracuje z większością najnowszych dekoderów telewizyjnych współpracujących z sygnałem DVB. Narzędzie do pracy wykorzystuje biblioteki Xine, dzięki czemu użytkownik może zarówno oglądać filmy, jak i słuchać MP3 albo internetowych audycji radiowych. Posiada ono zarazem wbudowany przewodnik po dostępnych kanałach oraz funkcję nagrywania przechwyconego obrazu w czasie rzeczywistym. Co więcej, aplikacja doskonale radzi sobie z filmami w dużej rozdzielczości ( np. w standardzie HDTV ).

Muxi to oprogramowanie eksperymentalne. Projekt jest rozwijany przez jedną osobę, przez co aplikacja nie posiada wyjątkowo rozbudowanych funkcji. Obecnie Muxi został przetestowany na tylko odbiornikach DVB-T.

Wersja 0.5.0 została pozbawiona większości błędów, znanych z poprzednich wydań. Dodano również pełną obsługę usług EPG ( zakodowane informacje o nadawanych audycjach ) oraz funkcję skanowania sieci w ich poszukiwaniu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu - http://muxi.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)