Telewizja cyfrowa pod Linuksem

Telewizja cyfrowa pod Linuksem

22.07.2007 09:00, aktual.: 23.07.2007 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muxi, popularne narzędzie dla systemów Linux do obsługi dekoderów telewizyjnych DVB osiągnęło już wersje 0.5.0. Tym razem wprowadzono nowe funkcje związane z usługami EPG.

Muxi to prosta w obsłudze aplikacja, która współpracuje z większością najnowszych dekoderów telewizyjnych współpracujących z sygnałem DVB. Narzędzie do pracy wykorzystuje biblioteki Xine, dzięki czemu użytkownik może zarówno oglądać filmy, jak i słuchać MP3 albo internetowych audycji radiowych. Posiada ono zarazem wbudowany przewodnik po dostępnych kanałach oraz funkcję nagrywania przechwyconego obrazu w czasie rzeczywistym. Co więcej, aplikacja doskonale radzi sobie z filmami w dużej rozdzielczości ( np. w standardzie HDTV ).

Muxi to oprogramowanie eksperymentalne. Projekt jest rozwijany przez jedną osobę, przez co aplikacja nie posiada wyjątkowo rozbudowanych funkcji. Obecnie Muxi został przetestowany na tylko odbiornikach DVB-T.

Wersja 0.5.0 została pozbawiona większości błędów, znanych z poprzednich wydań. Dodano również pełną obsługę usług EPG ( zakodowane informacje o nadawanych audycjach ) oraz funkcję skanowania sieci w ich poszukiwaniu. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej projektu - http://muxi.sourceforge.net/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)