Trwa ładowanie...
d15bdjn
inne

Telefon zajrzy do ucha i sprawdzi, do kogo należy

Smartfony mogą wkrótce zacząć rozpoznawać swoich właścicieli po uszach. Czy metoda ta wygryzie czytniki linii papilarnych i tęczówki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telefon zajrzy do ucha i sprawdzi, do kogo należy
(via Telepolis)
d15bdjn

Nową metodę identyfikacji opracował NEC, który ma nadzieję na spopularyzowanie jej w 2018 roku. Na czym miałaby polegać taka identyfikacja? Głośnik słuchawki przesyłałby wgłąb ucha sygnał, który następnie po odbiciu wracałby do dodatkowego mikrofonu.

Jak się okazuje, dźwięk rezonuje w przewodzie słuchowym w tak zróżnicowany sposób u każdej osoby, że skuteczność technologii to aż 99%. Co ważne, cały proces identyfikacji trwa poniżej jednej sekundy.

O ile autoryzowanie płatności mobilnych poprzez przyłożenie telefonu do ucha wyglądałoby trochę dziwnie, to już samo rozwijanie technologii przez firmę NEC nie powinno nikogo dziwić. Przy zastosowaniu ultradźwięków możliwe będzie stałe, szybkie i wygodne szyfrowanie połączeń przeznaczonych dla jednej, konkretnej osoby, a stosując dodatkowo słuchawkę bezprzewodową, cała procedura stanie się niewidoczna dla otoczenia.

d15bdjn

Podziel się opinią

Share
d15bdjn
d15bdjn
Więcej tematów