Telefon z puzzli - kolejny pomysł na modułowego smartfona

Telefon z puzzli - kolejny pomysł na modułowego smartfona

Telefon z puzzli - kolejny pomysł na modułowego smartfona
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.12.2014 09:29, aktualizacja: 02.12.2014 14:58

Idea modułowych smartfonów nabiera coraz jaskrawszych rumieńców. Jeszcze nie tak dawno temu entuzjaści takiego rozwiązania skupiali się jedynie wokół projektu Phoneblocks, dziś nie tylko Google pracuje nad modułowymi urządzeniami – pomysł podchwycony został też przez mniejszych producentów. Jednym z nich Circular Devices, fińska firma, która proponuje modułowe urządzenie o nazwie Puzzlephone.

Circular Devices jest nowym przedsiębiorstwem, które formalnie założone zostało we wrześniu tego roku w fińskim mieście Espoo. Jednak jego założyciele pracują nad projektem modułowego smartfona już od ubiegłego roku. Ich podejście różni się trochę od tego, co proponuje zespół Google stojący za projektem Ara, przede wszystkim dlatego, że fiński koncept zakłada wykorzystanie jedynie trzech wymiennych elementów.

Według nomenklatury Circular Devices elementy te to Spine, Heart oraz Brain. Jak nietrudno się domyślić Spine ma stanowić „kręgosłup” urządzenia, czyli jest to główna część obudowy, ekran LCD głośniki oraz podstawowa elektronika. Moduł „serca” to bateria zintegrowana z kolejną częścią elektroniki, natomiast „mózg” to procesor oraz moduły odpowiedzialne za kamerę. Oczywiście wszystkie te elementy mają być wymienne, dzięki czemu użytkownik, zamiast wymieniać całe urządzenie, będzie mógł w przyszłości ulepszać jego elementy. Początkowo całość działać ma pod kontrolą Androida, ale firma otwarta jest na ewentualne alternatywy.

Plany Circular Devices zakładają, że Puzzlephone trafi do sprzedaży w drugiej połowie przyszłego roku, a cena podstawowego modelu ma nie odbiegać od cen konkurencyjnych urządzeń ze średniej półki. Oczywiście pod warunkiem, że młodej firmie uda się pozyskać środki, które pozwolą zrealizować ten ambitny plan.

Polecamy na stronach Giznet.pl: ISS: pierwszy obiekt wydrukowany w kosmosie

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)