Tego pewnie o Instagramie nie wiedziałeś - zaskakujące fakty i liczby

Strona głównaTego pewnie o Instagramie nie wiedziałeś - zaskakujące fakty i liczby
22.06.2016 16:06
Tego pewnie o Instagramie nie wiedziałeś - zaskakujące fakty i liczby
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

Liczba osób aktywnie korzystających każdego miesiąca z Instagrama osiągnęła właśnie poziom 500 milionów. To tak, jakby miesięcznie każdy obywatel Unii Europejskiej przeglądał zdjęcia swoich znajomych, celebrytów, ulubionych marek czy wybranych społeczności na Instagramie. Natomiast każdego dnia aplikacji używa ponad 300 milionów osób - niemal dokładnie tyle, ile mieszkańców liczą sobie Stany Zjednoczone.

Z okazji tego _ święta _, przyjrzyjmy się kilku ciekawym statystykom.

Liczba osób aktywnie korzystających z Instagrama podwoiła się w przeciągu ostatnich dwóch lat. Ponad 80 proc. osób używających aplikacji robi to poza Stanami Zjednoczonymi. Instagram to aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom dodawanie charakterystycznych kwadratowych zdjęć do swoich profili (od niedawna istnieje możliwość dodawania zdjęć prostokątnych w pionie i poziomie). Każde zdjęcie może posiadać maksymalnie 30 specjalnych znaczników - hashtagów oznaczonych znakiem #. Są to skupiska zdjęć o podobnej tematyce (_ #sunset _ - zachód słońca)
, mające jakiś element wspólny (_ #bnw _ - czarno-białe) lub zrzeszające daną społeczność (_ #igersGdansk _ - "Igersi" z Trójmiasta).

Podobnie, jak na Facebooku, na Instagramie można "lajkować" zdjęcia. Średnio dziennie użytkownicy oznaczają serduszkiem 4,2 miliarda fotek. Wśród nich można znaleźć _ #selfie _ (autoportrety), zdjęcia budynków (_ #architecture ) czy po prostu codzienne życie użytkowników ( #TGIF _ - thank God it's friday, ang. dzięki Bogu już piątek). Oprócz tego oczywiście znajdziemy widoczki, imprezy, dzieci, kotki, pieski... A skoro o nich mowa, ludzie uwielbiają psy rasy golden retriever. Szczególnie w Brazylii. Koledzy z Kanady i Japonii jednak zdecydowanie bardziej wolą lowridery *(lub lo-lo), czyli samochody o niskim zawieszeniu ze zmodyfikowanym systemem hydraulicznym. Jednak co kraj to obyczaj, mieszkańcy Tajwanu nie są zainteresowani ani psami, ani motoryzacją. Oni uwielbiają tematykę _ #skateboarding _ - *jazdy na deskorolce. Na całym świecie bardzo popularne są konta barberów, czyli fryzjerów bród. Szczególnie w Republice Dominikańskiej.

Jednak niezależnie od tego, czy jesteśmy z Ameryki Południowej czy Północnej, Azji czy Europy, wszyscy lubimy się chwalić. Na przykład swoim _ #firsttattoo _ - 381 tysięcy osób pozuje z rożnego rodzaju wymyślnymi dziełami na swoim ciele. Oczywiście więcej jest tych, którzy chwalą się swoimi kreacjami *- do szkoły, do biura, na miasto, na lato, wiosnę, na deszcz i na spotkanie ze znajomymi. Dziennie publikujemy bowiem ponad 82 miliony _ stylówek _dnia (outfit). Niezależnie od tego, gdzie się wybieramy i w jakich kreacjach, często przydarzają nam się bardziej lub mniej zaplanowane przyjemne czy zaskakujące sytuacje. W ten sposób 169 tysięcy użytkowników uwiecznia na zdjęciach swój *"najpiękniejszy moment w roku" (_ #mostwonderfultimeoftheyear _). Dla niektórych (no, w sumie aż dla 325 milionów) najciekawsze momenty to jednak chwile z przeszłości. Tyle bowiem publikujemy tak zwanych _ czwartkowych powrotów _, czyli _ #throwbackthursday _'ów. Zabawa ta polega na oznaczaniu w fotografiach wszelkiego rodzaju
sytuacji z przeszłości. W praktyce wygląda to tak, że w czwartek wszyscy masowo wrzucają na instagrama wykonane dawno temu fotki.

Do któregokolwiek grona byśmy nie należeli, lwią część użytkowników Instagrama łączy jedno. Prawie miliard ludzi używa hashtaga _ #LOVE _.

słk

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)