Qaqwqwrqw
CHIP
dysk ssd

Tego jeszcze nie było! 60 TB na dysku SSD

Dyski SSD powoli stają się standardem i bardzo dobrze. Oferują nieporównywalnie większą wydajność i komfort pracy. Wysokopojemne dyski tego typu nadal są jednak relatywnie kosztowne. Niech ktoś poinformuje o tym Seagate?a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tego jeszcze nie było! 60 TB na dysku SSD
(mat. prasowy)
Qaqwqwrqw

Po wymianie dysku HDD na SSD twój komputer zyska zupełnie nową jakość pracy. Choć radzilibyśmy nie pozbywać się starego napędu - przyda się do przechowywania danych niezwiązanych bezpośrednio z aplikacjami czy systemem operacyjnym. Dyski SSD są nadal zauważalnie droższe od dysków HDD i choć typowe pojemności są już w dość przystępnej cenie, to napędy oferujące setki i tysiące gigabajtów są nadal poza zasięgiem typowego konsumenta. Przykład: dysk HDD o pojemności 1 TB kupimy już za 200-300 zł. W przypadku SSD za taką kwotę nabędziemy niezbyt zadowalające 250 GB.

Seagate, producent m.in. twardych dysków, nie czuje się jednak tym zrażony. Zaprezentował właśnie napęd SSD w 3,5-calowej obudowie o pojemności 60 terabajtów. W razie wątpliwości: nie, to nie jest żadna "literówka". Napęd z gęstą, szybką pamięcią NAND zaoferuje nam wyższą pojemność niż większość dysków HDD i do tego komfortową i szybką pracę znaną z dysków SSD.

Cena na razie nie jest znana. Możemy jednak śmiało założyć, że aby kupić ten dysk, będziesz musiał sprzedać dom i samochód.

Qaqwqwrqw

lop / słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowy procesor Samsunga to potwór

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw