Qaqwqwrqw

Technologia Wireless Display wkracza do Europy

Na początku roku Intel wraz z rodziną procesorów Core zaprezentował technologię Wireless Display (WiDi), pozwalającą na bezprzewodowe przekazywanie zawartości ekranu z notebooka do telewizora. W Stanach Zjednoczonych laptopy zgodne z WiDi natychmiast trafiły do sklepów; termin ich europejskiej premiery był do tej pory nieznany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Technologia Wireless Display wkracza do Europy
(Toshiba)
Qaqwqwrqw

Sytuacja zmieniła się za sprawą Toshiby. Japoński koncern chce jeszcze w bieżącym kwartale rozpocząć sprzedaż 16-calowego notebooka Satellite A660. Firma na razie nie podaje co prawda szczegółów na temat wyposażenia ani cen, ale już wiadomo, że WiDi nie będzie działać we wszystkich modelach z serii A660. Intelowska technologia wymaga bowiem zintegrowanej jednostki graficznej Intel HD, a Toshiba zamierza montować w notebookach także czterordzeniowce Core i7 oraz układy graficzne Nvidii (aż do chipów klasy średniej GeForce GT 330M). Te pierwsze nie dysponują zintegrowaną jednostką graficzną, a o tym, czy drugie z wymienionych da się wyłączyć dzięki technologii hybrydowej, nie dowiemy się z opublikowanych do tej pory opisów technicznych.

(fot. Toshiba)
Podziel się

WiDi na notebooku to tylko jedna strona medalu - także telewizor musi jakoś odbierać przekazywany obraz. Urządzeń z wbudowanym odbiornikiem WiDi na razie nawet nie zapowiedziano, więc niezbędny będzie dodatkowy set-top box do telewizora.

Qaqwqwrqw

Znajdziemy go jedynie w ofercie firmy Netgear pod nazwą Push2TV PTV1000. Do sprzedaży urządzenie ma trafić w czerwcu i kosztować 99 euro. Ponadto Netgear prowadzi obecnie negocjacje z producentami laptopów i dystrybutorami w sprawie możliwości sprzedaży (tak jak w Stanach Zjednoczonych) zestawów złożonych z notebooka i set-top boksa – na razie wyniki tych rozmów nie są jednak znane.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw