ycipk-2fpjql

Technologia Wireless Display wkracza do Europy

Na początku roku Intel wraz z rodziną procesorów Core zaprezentował technologię Wireless Display (WiDi), pozwalającą na bezprzewodowe przekazywanie zawartości ekranu z notebooka do telewizora. W Stanach Zjednoczonych laptopy zgodne z WiDi natychmiast trafiły do sklepów; termin ich europejskiej premiery był do tej pory nieznany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Technologia Wireless Display wkracza do Europy
(Toshiba)
ycipk-2fpjql

Sytuacja zmieniła się za sprawą Toshiby. Japoński koncern chce jeszcze w bieżącym kwartale rozpocząć sprzedaż 16-calowego notebooka Satellite A660. Firma na razie nie podaje co prawda szczegółów na temat wyposażenia ani cen, ale już wiadomo, że WiDi nie będzie działać we wszystkich modelach z serii A660. Intelowska technologia wymaga bowiem zintegrowanej jednostki graficznej Intel HD, a Toshiba zamierza montować w notebookach także czterordzeniowce Core i7 oraz układy graficzne Nvidii (aż do chipów klasy średniej GeForce GT 330M). Te pierwsze nie dysponują zintegrowaną jednostką graficzną, a o tym, czy drugie z wymienionych da się wyłączyć dzięki technologii hybrydowej, nie dowiemy się z opublikowanych do tej pory opisów technicznych.

(fot. Toshiba)
Podziel się

WiDi na notebooku to tylko jedna strona medalu - także telewizor musi jakoś odbierać przekazywany obraz. Urządzeń z wbudowanym odbiornikiem WiDi na razie nawet nie zapowiedziano, więc niezbędny będzie dodatkowy set-top box do telewizora.

ycipk-2fpjql

Znajdziemy go jedynie w ofercie firmy Netgear pod nazwą Push2TV PTV1000. Do sprzedaży urządzenie ma trafić w czerwcu i kosztować 99 euro. Ponadto Netgear prowadzi obecnie negocjacje z producentami laptopów i dystrybutorami w sprawie możliwości sprzedaży (tak jak w Stanach Zjednoczonych) zestawów złożonych z notebooka i set-top boksa – na razie wyniki tych rozmów nie są jednak znane.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2fpjql

ycipk-2fpjql
ycipk-2fpjql