ycipk-1yfo80
Artykuł sponsorowany

Technologia 360° w dronach

Drony od dawna wykorzystywane w celach wojskowych zyskują nowe zastosowania w różnych branżach takich jak fotografia, pomiary z powietrza, ratownictwo czy rolnictwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Technologia 360° w dronach
ycipk-1yfo80

Drony od dawna wykorzystywane w celach wojskowych zyskują nowe zastosowania w różnych branżach takich jak fotografia, pomiary z powietrza, ratownictwo czy rolnictwo. Jak donosi Amazon, niebawem możemy spodziewać się dronów również jako kurierów, którzy w szybki sposób dostarczą nam zamówioną przesyłkę.

Dron może być też niezwykle skutecznym elementem systemów bezpieczeństwa na dużych obszarach. Wyposażony w odpowiedni aparat lub kamerę może archiwizować obraz z bardzo rozległego terenu lub przesyłać na żywo do operatora. Rewolucyjnym rozwiązaniem może być wykorzystanie kamer wyposażonych w obiektyw szerokokątny typu fisheye.

Producent kamer 360° Oncam (www.oncamgrandeye.pl) przygotował projekt adaptacji kamer Oncam Evolution 360 do zastosowań w dronach. Dzięki przetwornikowi o rozdzielczości 12 megapikseli, zyskujemy niespotykaną dotąd jakość w tego typu rozwiązaniach, a pole widzenia 360° stwarza ogromne możliwości obserwacji. Dzięki opatentowanej technologii Oncam Dewarping 3D, obraz z kamery pozbawiony jest zniekształceń wynikających z szerokokątnego obiektywu.Zyskujemy możliwość generowania czterech niezależnych widoków.

ycipk-1yfo80
(fot. materiał partnerski)
Podziel się

Dzięki temu operator może jednoczenie obserwować obiekty, nawet jeśli poruszają się w różnych kierunkach. Kamera zasilana jest pakietem akumulatorów, a strumień wideo wysyłany jest drogą radiową. Kamera nie posiada żadnych ruchomych części, a mimo tego niepotrzebny jest uchwyt typu gimball.

(fot. materiały partnerskie)
Podziel się

Zapoznać się z technologią kamer Oncam Evolution 360 można przez darmową aplikację OnVu360 dostępną na smartfonach i tabletach z systemem iOS oraz Android.

ycipk-1yfo80
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1yfo80

ycipk-1yfo80
ycipk-1yfo80