Trwa ładowanie...
df9fsb1

Tatry. Burza przyczyną kolejnych tragedii - pioruny uderzyły w turystów

Doszło do kolejnych dramatów w Tatrach. Tym razem burza zaskoczyła turystów zarówno za polską jak i słowacką granicą. Kilka osób trafiło do szpitala, ale na szczęście wszystkim udało się przeżyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatry. Kolejna tragedia, na szczęście bez ofiar śmiertelnych
Tatry. Kolejna tragedia, na szczęście bez ofiar śmiertelnych (East News, Fot: Pawel Murzyn)
df9fsb1

Małżeństwo wraz z siedmioletnim synem trafiło do szpitala po tym, jak piorun uderzył w drzewo na końcu szlaku Hali Gąsienicowej. Burza rozpętała się dzisiaj (30 sierpnia) w okolicy godz. 14:00.

Jak podaje dyrektor szpitala im. Chałubińskiego Regina Tokarz w rozmowie z PolsatNews, żadna z osób nie została bezpośrednio rażona piorunem. Mimo że na szlaku panowały złe warunki pogodowe, śmigłowiec TOPR ruszył na misję ratunkową.

Zobacz też: Turyści wrócili w Tatry. "Sprawdzałyśmy pogodę"

Tragedia na Słowacji

W środę po południu doszło do tragedii również w słowackiej części Tatr. Do zdarzenia doszło w pobliżu szczytu Jałowiecki Przysłop. Piorun trafił w grupę turystów, z których u jednego doszło do zatrzymania akcji serca. Poza tym mężczyzna doznał poparzeń ramion, klatki piersiowej, brzuch i nóg. Trzech innych turystów doznało poparzenia kończyn.

Niedawna tragedia na Giewoncie doprowadziła do śmierci kilku osób, a wielu trafiło do szpitala. TOPR ostrzega, że szlak na Giewont wciąż pozostaje zamknięty, ale nie brakuje osób, które dalej ryzykują. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia ze szlaku po burzy oraz przeczytać, co grozi za wejście na zamknięty szlak. Apelujemy o rozsądek i nie ryzykowanie życiem lub zdrowiem.

df9fsb1

Podziel się opinią

Share
df9fsb1
df9fsb1
Więcej tematów