Targeo.pl pomoże ominąć korki

Targeo.pl pomoże ominąć korki

10.08.2009 16:30, aktual.: 11.08.2009 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis mapowy Targeo.pl rozrzesza swą ofertę uruchamiając narzędzie dostarczające bieżącą informację o natężeniu ruchu na drogach w całym kraju

Serwis mapowy Targeo.pl rozrzesza swą ofertę uruchamiając narzędzie dostarczające bieżącą informację o natężeniu ruchu na drogach w całym kraju.

Pod adresem http://omijamykorki.pl lub po uruchomieniu funkcji Traffic w serwisie mapowym Targeo.pl dostępna jest nowa aplikacja dostarczająca dane o natężeniu ruchu na krajowych drogach. Targeo Traffic to efekt kilku lat ścisłej współpracy Targeo.pl z AutoMapą i użycia technologii pozwalających na przetwarzanie w czasie rzeczywistym milionów sygnałów o prędkościach przejazdu obejmujących całą sieć drogową w Polsce.

Obraz
© (fot. Garmin)

Precyzyjne dane o prędkości pojazdów są zbierane równocześnie z wielu źródeł. Kilkadziesiąt tysięcy samochodów wyposażonych w urządzenia do monitoringu GPS, użytkownicy nawigacji AutoMapa, którzy uaktywnili funkcję AutoMapa Traffic i odczyty z kamer monitorujących ruch, pozwalają określić aktualną sytuację na poszczególnych odcinkach dróg, a także wykrywać zdarzenia nietypowe.

Z użyciem dokładnych map cyfrowych, dane są przetwarzanie na interaktywną mapę prędkości przejazdu. Użytkownik Targeo ma możliwość wyboru dnia oraz przedziału godzinowego, a na mapie pojawiają się kolorowe linie symbolizujące różne prędkości przejazdu. Dzięki temu można obejrzeć jak zmienia się sytuacja drogowa w różnych godzinach, w różne dni tygodnia oraz sprawdzić gdzie i kiedy tworzą się korki.

_ Targeo.pl to pierwszy serwis mapowy z bieżącą informacją o ruchu drogowym w całej Polsce _ - powiedział Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., operatora serwisu Targeo.pl.

Targeo Traffic, udostępniony w wersji beta, jest aktualnie jeszcze w fazie rozruchowej. Aplikacja monitoringu natężenia ruchu dostępna jest dla siedmiu miast Polski: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic i Łodzi.

Jak informują twórcy nowego narzędzia - dane prezentowane na mapie są dla większości miejsc opracowane na podstawie historycznych informacji o ruchu w danym miejscu, dniu tygodnia, porze dnia i porze roku, jednak bieżące dane są cały czas przetwarzane i aktualizowane co kilka dni. W kolejnych etapach uruchomienia, na mapie ma być pokazywanych coraz więcej informacji aktualizowanych on-line. Ponadto, twórcy systemu już teraz zapowiadają wprowadzenie kolejnych funkcji umożliwiających szacowanie czasu przejazdu, wybór optymalnej trasy o zadanej godzinie oraz wybór optymalnej godziny wyjazdu z zadanego przedziału.

Serwis Targeo.pl zamuje obecnie trzecią lokatę w kategorii "Mapy i lokalizatory" przyciągając w maju 93. tys. real users (Megapanel Pbi/Gemius, maj 2009).
Źródło: Targeo

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także