Gadżety
22-02-2017 (16:40)

Tanio już było. Ceny komputerów będą rosły

Planujesz kupno komputera? W takim razie to ostatnia dogodna pora na zakupy. Niebawem ceny podskoczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tanio już było. Ceny komputerów będą rosły
(WP.PL)

Gianfranco Lanci, dyrektor operacyjny z Lenovo, zwraca uwagę na problemy z dostępnością poszczególnych podzespołów. Zaczyna brakować pamięci i dysków SSD, a co za tym idzie rosną ich ceny. Analitycy Trendforce - cytowani przez serwis dobreprogramy.pl - prognozują, że do końca pierwszego kwartału ceny pamięci DRAM wzrosną aż o 40 procent.

Dodajmy do tego rosnące ceny procesorów i dysków - wprawdzie podwyżka nie jest tak duża, jak w przypadku pamięci DRAM, ale zauważalna. To wszystko sprawia, że ceny całych zestawów będą wyższe.

Analitycy zwracają również uwagę na to, że zainteresowani komputerami nie muszą wcale oszczędzać. Coraz chętniej sięgają po droższe modele. Producenci to wykorzystują i skupiają się na produktach z “górnej półki”, na których można solidnie zarobić.

Wygląda więc na to, że to ostatni dzwonek, by kupić nowy komputer lub wymienić podzespoły, nie rujnując przy tym domowego budżetu. W końcu pamięć i dysk to podstawa. Według przewidywań, nie ma co liczyć na to, że w drugiej połowie roku ceny zaczną spadać. No, chyba że ktoś woli zaryzykować i nie wierzy w prognozy mające przyciągnąć klientów...

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.