Tanie smartfony z topowymi funkcjami, smartwatch i wygięty telefon - LG na MWC

Tanie smartfony z topowymi funkcjami, smartwatch i wygięty telefon - LG na MWC

Tanie smartfony z topowymi funkcjami, smartwatch i wygięty telefon - LG na MWC
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
09.03.2015 12:25, aktualizacja: 11.03.2015 13:18

Wykrzywiony smartfon, nowy inteligentny zegarek i propozycje tanich urządzeń ze średniej półki - tym LG grało w tym roku podczas targów MWC.

Na próżno szukać LG G4, na tę przyjemność musimy poczekać do kwietnia lub maja. Oprócz Flexa i zegarka Urbane, LG zaprezentowało swoją propozycję dla rynku smartfonów ze średniej półki za bardzo niską cenę. Warto zwrócić uwagę na te cztery nowe modele: – Magna, Spirit, Leon i Joy.

W materiale na temat nadchodzącego LG G4 pisałem o ciekawym mechanizmie, którym kieruje się LG. Koreański producent zaczyna przenosić najistotniejsze funkcje, zarezerwowane dotąd jedynie dla flagowych smartfonów, do urządzeń ze średniej półki. Oznacza to, że kupując smartfona za niższą cenę, konsument otrzymuje pakiet funkcji premium, które dotychczas stanowiły jeden z głównych wyznaczników topowych telefonów, takich jak LG G2. G Flex czy G3. Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie miałem okazję przekonać się, jak wygląda to w praktyce.

Obraz
© (LG Spirit - przyciski RearKey / fot. Wirtualna Polska)

Smartfon LG Magna posiada czterordzeniowy procesor i 5-calowy wyświetlacz HD (720x128. pikseli, 294 ppi) In-cell Touch. Ekran zjmuje około 70,6 proc frontu telefonu. Aparat główny to 8-megapikselowa matryca, natomiast z przodu rozmiar "selfiaków" wynosi 5 MPix, co jest rzadko spotykanym parametrem w tańszych telefonach. W smartfonie zastosowano litowo-jonowy akumulator o sporej – dla tej klasy urządzeń – pojemności, aż 2540 mAh (dla porównania, topowy LG G3 posiada 3000 mAh, mając większy wyświetlacz rozdzielczości QHD). Producent obiecuje, że wystarczy to na cały dzień intensywnego użytkowania. Moim zdaniem, przy normalnym korzystaniu z telefonu, bateria mogłaby wystarczyć nawet na dwa dni. System operacyjny - Android w wersji 5.0 Lollipop

Doładuj telefon bez wychodzenia z domu!
Smartfon LG Spirit z kolei wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz HD (31. ppi, a więc więcej niż Magna), który stanowi ok. 69,1 proc. całego urządzenia. Aparat główny wykonuje zdjęcia rozdzielczości 8 MPix, natomiast przedni jedynie 1 MPix. W Spirit znajdziemy również czterordzeniowy procesor (1.2 GHz oraz 1.3 GHz). Zastosowanie Rear-Key (umiejscowienie przycisków zasilania i głośności na tyle obudowy) pozwala na zminimalizowanie ramki i zwiększenie użytecznej powierzchni ekranu, co nadaje konstrukcji smuklejszy wygląd. Ekran In-cell Touch składa się z mniejszej liczby warstw, dzięki czemu szybciej reaguje na dotyk oraz ma zapewniać lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym. Pojemność baterii - 2100 mAh. Przestrzeń, jaką przewidziano na pliki użytkownika to marne 8 GB, ale slot na kartę pamięci rozwiązuje ten problem. Jeśli ktoś patrząc na te dane kręci nosem, chciałbym zaznaczyć jedną bardzo istotną rzecz. Nowe propozycje LG są skierowane nie dla tych, których wymagania
oscylują na granicy iPhone'a 6 i Samsunga Galaxy S6. Są to telefony ze średniej półki, które mają zadowalać klientów, którzy właśnie w tej kategorii szukają swojego smartfona.

Obraz
© (LG Spirit / fot. Wirtualna Polska)

Pozostałe dwa modele są jeszcze bardziej kompaktowe. LG Leon wyposażony został w 4,5-calowy wyświetlacz, natomiast LG Joy (najmniejszy z serii) dzięki przekątnej 4 cali bez problemu zmieści się w mniejszej kieszeni. Taka przekątna ekranu jest na pewno dobrą propozycją dla osób, którym nie odpowiadają telefony z wyświetlaczami pięciocalowymi i większymi. Wyświetlacz modelu Leon zajmuje ok. 66,2. powierzchni smartfona i wyświetla obraz w rozdzielczości 480 x 854 pikseli, przy 218 pikselach na cal. Aparat główny 8 MPix, przedni VGA oraz 8 GB wolnej pamięci przy możliwości rozszerzenia jej kartą microSD do 32 GB jest dobrą opcją dla konsumentów, którzy potrzebują telefonu, który "dzwoni i pisze", a do tego posiada dotykowy ekran i dostęp do internetu.

LG Joy to konstrukcja jeszcze uboższa, posiada 4 GB pamięci (i podobnie jak w LG Leon możemy ją rozszerzyć do 3. GB), wyświetlacz 480 x 800 pikseli (233 ppi), aparat główny 5 MPix i przedni VGA. Zarówno Leona, jak i Joy można wrzucić do tego samego koszyka, kategoryzującego użytkownika jako niewymagającej osoby, szukającej telefonu spełniającego podstawowe oczekiwania.

Obraz
© (LG Joy / fot. Wirtualna Polska)

Ciekawostka – Seria G Flex nie jest jedyną linią zakrzywionych smartfonów, ponieważ dwa z opisywanych powyżej smartfonów średniej półki od LG również są wygięte. Co prawda nie jest to krzywizna znana z Flexów, ale komfort i pewny chwyt są wyraźnie zauważalne. Mowa o modelach Magna *i *Spirit, czyli urządzeniach o przekątnych ekranu odpowiednio 5 cali i 4,7 cala.

Obraz
© (LG Spirit / fot. Wirtualna Polska)

Na zdjęciu poniżej widać okładkę, którą LG zaprezentowało dla modelu Spirit:

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Nie ma co tu dużo opowiadać - LG obiecało, że przeniesie topowe elementy do tańszych smartfonów i tak też zrobiło. Jest to kolejny element wspólny dla urządzeń topowych i średnich. Kółko w okładce to silny wyróżnik smartfona LG G3. Pakowanie do tanich telefonów funkcjonalności, które charakteryzowały dotychczas tylko drogie modele jest jasnym sygnałem, że LG G4 będzie flagowcem innym, niż poprzednie. Wprowadzi na rynek smartfonów coś, czego do tej pory nie widzieliśmy w żadnym urządzeniu LG. O tym przekonamy się już niedługo, bo premiera przewidywana jest na kwiecień lub maj.

LG Leon oraz LG Spirit w wersjach 3G pojawią się na sklepowych półkach w połowie kwietnia, a Magna 3G zadebiutuje w polskich sklepach na początku maja. LG Magna 3G będzie kosztować ok. 850 zł, a Spirit LTE - 800 zł (w wersji 3G 700 zł). Biorąc pod uwagę to, co oferują oba te smartfony, nie jest to wysoka cena.

Czym jeszcze LG świeci w pierwszym kwartale tego roku?

Kolejny wygięty smartfon *LG G Flex 2 *miał już swoją ogólnoświatową premierę podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Nie zabrakło go też poczas LG InnoFest w Lizbonie oraz na MWC w Barcelonie, jednak nowości względem pierwszego pokazu nie było. Następca linii (nieprzypadkowo) zakrzywionych smartfonów to bardzo mocna pozycja w portfolio urządzeń mobilnych LG. Przypomnijmy, wyświetlacz w modelu Flex 2 jest mniejszy –. jego przekątna to 5,5 cala. Jeszcze większy stopień wykrzywienia telefonu i mniejszy ekran sprawiają, że Flex 2 wyjątkowo wygodnie leży w dłoni. Bateria o pojemności 3000 mAh, którą w 40 minut naładujemy do poziomu 50 proc., procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz samoregenerująca się obudowa to bardzo obiecujące dane. W przypadku pleców LG G Flex 2 udoskonalono technologię samodzielnego usuwania zarysowań, w efekcie czego niechciane rysy znikają w ciągu jedynie dziesięciu sekund.

LG G Flex 2 można już nabyć na terenie Polski w Play, w systemie przedsprzedażowym. Od 1. marca będzie można kupić tego smartfona drogą sprzedaży regularnej – również jedynie u tego operatora sieci komórkowej. Play otrzymał bowiem Flexa 2 na wyłączność na okres okrągłego miesiąca.

Na stoisku LG podczas MWC można było również znaleźć najnowszego smartwatcha LG Watch Urbane we wszystkich wersjach –. srebrnej (standardowej), złotej oraz model wyposażony w moduł łączności LTE oparty na systemie operacyjnym LG webOS. Ten inteligentny zegarek to przede wszystkim elegancki wygląd, wykonana w całości z metalu koperta, wyświetlacz P-OLED o przekątnej 1,3 cala oraz (w przypadku złotej wersji) nieprzeciętne piękno biżuterii, jaką są gadżety kategorii wearable.

_ Sebastian Kupski Barcelona _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)