Tanie drukowanie - alternatywne tusze i tonery

Tanie drukowanie - alternatywne tusze i tonery

23.07.2009 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość biur rozpoczyna szukanie oszczędności od wprowadzenia ścisłej kontroli ilości wydruków. Nie przynosi to jednak oczekiwanych rezultatów. Jak zatem skutecznie zaoszczędzić nawet 50 - 70 proc. wydatków na materiały eksploatacyjne do drukarek?

Biuro rachunkowe pana Krzysztofa zatrudnia 1. osób. Miesięcznie firma wykonuje ok. 2 500 wydruków, zużywając rocznie 15 kartridży. Roczny budżet pana Krzysztofa na materiały eksploatacyjne wytwarzane przez producenta drukarki wynosił do tej pory 3 090 zł. Właściciel biura chcąc zmniejszyć te koszty postanowił ograniczyć liczbę wydruków. Czy słusznie? Z obserwacji jednego z producentów materiałów eksploatacyjnych do drukarek wynika, że przedsiębiorcy są przekonani, że ścisła kontrola wydruków sprawi zmniejszenie kosztów biura. – Niestety w praktyce w przypadku wielu firm ograniczenie liczby wydruków nie przynosi oszczędności, których oczekują właściciele biur - mówi Kamila Yamasaki, prezes zarządu Black Point S.A. Przyczyna jest bardzo prosta: większość pracowników woli przeglądać wydrukowane dokumenty niż czytać je na ekranie monitora. Trudno więc wdrożeniem jednej procedury zmienić świadomość i przyzwyczajenia pracowników.

*Alternatywne oszczędzanie *
Kiedy nie działają standardowe działania, czas zastosować alternatywne rozwiązania. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na oszczędności w biurze jest korzystanie z alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. –. Oferowane przez nas kartridże dzięki niższej cenie i wyższej wydajności dają znaczne obniżenie kosztów stałych, związanych z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek, nie zmuszając przy tym pracowników biura do utraty jakości wydruków, na której im zależy – zapewnia Kamila Yamasaki. Jak dodaje, w czasach spowolnienia gospodarczego producenci alternatywnych kartridży odnotowują wzrost zainteresowania swoimi produktami. Wynika to z tego, że część przedsiębiorców już wie, gdzie szukać oszczędności.

Skalkuluj swoje oszczędności
Większość przedsiębiorców prowadzących biura zadaje proste pytanie – ile zaoszczędzę? Z myślą o nich firma Black Point umieściła na swojej stronie bardzo przydatne narzędzie: kalkulator oszczędności. Pozwala on na dokładne obliczenie kwoty, którą może zaoszczędzić biuro korzystając z alternatywnych materiałów. – Zależało nam na udostępnieniu narzędzia, pozwalającego na precyzyjnie policzenie kwoty, która pozostanie w kieszeni przedsiębiorcy i pozwoli mu na realne oszczędności – zaznacza Kamila Yamasaki. Kalkulator oszczędności to uniwersalne urządzenie, które porównuje ceny produktów i ich wydajność, a także oblicza koszt wydruku jednej strony, kalkulując oszczędności, jakie na przykładzie produktów Black Pointa daje stosowanie materiałów alternatywnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)