Tanie drukowanie - alternatywne tusze i tonery

Tanie drukowanie - alternatywne tusze i tonery23.07.2009 15:33
Tanie drukowanie - alternatywne tusze i tonery

Większość biur rozpoczyna szukanie oszczędności od wprowadzenia ścisłej kontroli ilości wydruków. Nie przynosi to jednak oczekiwanych rezultatów. Jak zatem skutecznie zaoszczędzić nawet 50 - 70 proc. wydatków na materiały eksploatacyjne do drukarek?

Biuro rachunkowe pana Krzysztofa zatrudnia 1. osób. Miesięcznie firma wykonuje ok. 2 500 wydruków, zużywając rocznie 15 kartridży. Roczny budżet pana Krzysztofa na materiały eksploatacyjne wytwarzane przez producenta drukarki wynosił do tej pory 3 090 zł. Właściciel biura chcąc zmniejszyć te koszty postanowił ograniczyć liczbę wydruków. Czy słusznie? Z obserwacji jednego z producentów materiałów eksploatacyjnych do drukarek wynika, że przedsiębiorcy są przekonani, że ścisła kontrola wydruków sprawi zmniejszenie kosztów biura. – Niestety w praktyce w przypadku wielu firm ograniczenie liczby wydruków nie przynosi oszczędności, których oczekują właściciele biur - mówi Kamila Yamasaki, prezes zarządu Black Point S.A. Przyczyna jest bardzo prosta: większość pracowników woli przeglądać wydrukowane dokumenty niż czytać je na ekranie monitora. Trudno więc wdrożeniem jednej procedury zmienić świadomość i przyzwyczajenia pracowników.

*Alternatywne oszczędzanie *
Kiedy nie działają standardowe działania, czas zastosować alternatywne rozwiązania. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na oszczędności w biurze jest korzystanie z alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. –. Oferowane przez nas kartridże dzięki niższej cenie i wyższej wydajności dają znaczne obniżenie kosztów stałych, związanych z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek, nie zmuszając przy tym pracowników biura do utraty jakości wydruków, na której im zależy – zapewnia Kamila Yamasaki. Jak dodaje, w czasach spowolnienia gospodarczego producenci alternatywnych kartridży odnotowują wzrost zainteresowania swoimi produktami. Wynika to z tego, że część przedsiębiorców już wie, gdzie szukać oszczędności.

Skalkuluj swoje oszczędności
Większość przedsiębiorców prowadzących biura zadaje proste pytanie – ile zaoszczędzę? Z myślą o nich firma Black Point umieściła na swojej stronie bardzo przydatne narzędzie: kalkulator oszczędności. Pozwala on na dokładne obliczenie kwoty, którą może zaoszczędzić biuro korzystając z alternatywnych materiałów. – Zależało nam na udostępnieniu narzędzia, pozwalającego na precyzyjnie policzenie kwoty, która pozostanie w kieszeni przedsiębiorcy i pozwoli mu na realne oszczędności – zaznacza Kamila Yamasaki. Kalkulator oszczędności to uniwersalne urządzenie, które porównuje ceny produktów i ich wydajność, a także oblicza koszt wydruku jednej strony, kalkulując oszczędności, jakie na przykładzie produktów Black Pointa daje stosowanie materiałów alternatywnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)