Tak się bawią nastolatki na wakacjach - kontrowersyjne wideo

Tak się bawią nastolatki na wakacjach - kontrowersyjne wideo12.08.2014 13:20
Tak się bawią nastolatki na wakacjach - kontrowersyjne wideo
Źródło zdjęć: © AVG

Eksperci rozwiązań antywirusowych AVG ostrzegają przed fałszywymi newsami zawierającymi informacje dotyczące rozwiązłych zabaw roznegliżowanych nastolatek na wakacjach.

Jak to działa?

Schemat działania jest taki sam jak zwykle –. na profilu znajomego widzimy treść, która podszywa się pod gorącego newsa z fałszywego portalu informacyjnego. To co zwraca szczególną uwagę, to fakt, że zdjęcia sprawiają wrażenie mocno pornograficznych. W momencie gdy klikniemy w link, staniemy się ofiarą ataku – wiadomość udostępni się na naszej stronie i znajomi pomyślą, że udostępniliśmy ją celowo.

Nie klikaj w co popadnie

- Co jakiś czas na tablicach facebookowych pojawiają się spreparowane wiadomości zawierające materiały wideo lub zdjęcia, które mają nas zachęcić do kliknięcia –. mówi Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Pamiętajmy, że polityka Facebooka jest bardzo restrykcyjna jeżeli chodzi o eksponowanie nagości. Tak więc jeżeli widzimy tego typu wiadomości, zwłaszcza w materiałach informacyjnych, powinna się nam włączyć ostrzegawcza lampka. Choć pokusa kliknięcia może być bardzo duża, lepiej nie ryzykować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)