Trwa ładowanie...
ycipk-pn5vfe

Tajemniczy samolot na lotnisku Chopina

Nieoficjalnie samolot Gulfstream N996GA należy do amerykańskiego departamentu sprawiedliwości i jest używany do przewożenia niebezpiecznych osób. W czwartek wystartował z lotniska Chopina. Nie wiadomo, kiedy ani w jakim celu przyleciał do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
N996GA wyleciał z Polski w czwartek. Nie wiadomo kiedy przyleciał
N996GA wyleciał z Polski w czwartek. Nie wiadomo kiedy przyleciał (wikimedia, Fot: Pedro Aragão)
ycipk-pn5vfe

Informacje wokół samolotu Gulstream o numerze bocznym N996GA ocierają się o teorie spiskowe. Ma on należeć do amerykańskiego departamentu sprawiedliwości i uczestniczyć w tzw. "specjalnych transportach". Zgodnie z doniesieniami m.in. brytyjskiego dziennika "The Guardian", Amerykanie stosowali "specjalne transporty" do nielegalnego przewożenia osób podejrzanych o terroryzm, którym nie postawiono zarzutów, ani nie zostały skazane.

Flightaware.com
Podziel się

Specjalne transporty do Polski

ycipk-pn5vfe

W ostatnich latach "specjalne transporty" miały być przede wszystkim stosowane po 11 września 2001 roku w trakcie tzw. "Wojny z terrorem". Podejrzani o terroryzm obywatele krajów arabskich byli przewożeni m.in. do bazy amerykańskiej marynarki wojennej w Guantanamo na Kubie. Dochodzenia dziennikarskie miały udowodnić, że podobne transporty przylatywały też do tajnej bazy CIA w Starych Kiejkutach w Polsce.

Miał transportować Assange'a?

Gulfstream N996GA ma być jednym z samolotów wykorzystywanych do zadań "specjalnych transportów". Gdy w maju 2019 został zauważony na lotnisku w Londynie pojawiły się podejrzenia, że może byc użyty do przetransportowania Juliana Assange do Stanów Zjednoczonych, gdzie może być oskarżony za publikowanie amerykańskich, tajnych dokumentów. Tak się jednak nie stało.

Tajemniczy smolot w Polsce

ycipk-pn5vfe

Nie wiadomo, kiedy i skąd Gulfstream N996GA przyleciał do Polski. Popularne strony śledzące samoloty takie jak Flight Radar czy Flight Aware nie wiedzą tego. Wiadomo tylko, że tajemniczy samolot wyleciał z lotniska im. Chopina w czwartek 20 czerwca o godzinie 11.06 w stronę Waszyngtonu. Nie wiadomo, kto lub co znajdowało się na jego pokładzie.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-pn5vfe

ycipk-pn5vfe
ycipk-pn5vfe