WP

Tajemniczy projekt rządu USA. Samolot o nieznanym przeznaczeniu

6 kwietnia na lotnisku należącym do US Navy pojawiła się tajemnicza maszyna. To stworzony przez Scaled Composites "Model 401". Eksperymentalny odrzutowiec o nieznanym przeznaczeniu jak widać trafił do wojskowych testów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo, do czego ma służyć maszyna
Nie wiadomo, do czego ma służyć maszyna (Scaled Composites)
WP

Na lotnisku Mojave Air And Space Port przyłapano "Model 401". Jest to drugi egzemplarz tego modelu. Maszynę zauważył Matt Hartman, fan i fotograf lotnictwa. Dzięki niemu udało się ujawnić kilka szczegółów dotyczących samolotu.

Pierwszy z samolotów (N401XP) otrzymał przydomek Phobos. Natomiast druga z maszyn (N401XD), zaobserwowana 6 kwietnia na lotnisku Mojave nazywa się Deimos. Obie te nazwy pochodzą z mitologii greckiej - to synowie boga wojny - Aresa.

WP

I tu pojawiła się teoria, iż "Model 401" jest projektem nawiązującym do innej maszyny stworzonej przez firmę Scaled Composites. Na początku lat 90. powstał eksperymentalny samolot o nazwie Ares. Dziwnym trafem, na zdjęciach Matta Hartmana, mężczyzna stojący przy maszynie ma koszulkę z napisem "Son of Ares", czyli syn Aresa.

Prawdopodobnie "Model 401" rzeczywiście nawiązuje do ARESa. Ma bardzo podobne cechy konstrukcyjne, jest małym odrzutowcem i prawdopodobnie jego przeznaczeniem jest pole bitwy. Eksperci z TheDrive sugerują, że "Model 401" może w przyszłości otrzymać broń energetyczną.

WP

Zobacz też: Tajny projekt USA i Boeinga. Kosmiczny samolot wojskowy X-37B przekroczył barierę 400 dni

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP