Trwa ładowanie...
dy4prw9
Internet

Tajemniczy Kowalski powraca. Uważaj na maile

Podpis, krótka informacja i tajemniczy załącznik. Tak działa oszust, który znowu rozsyła zainfekowane wiadomości do wielu Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na maile od Kowalskiego
Uwaga na maile od Kowalskiego (WP.PL)
dy4prw9

Na skrzynkę redakcyjną mail przyszedł w nocy, więc wielu Polaków od rana może natknąć się na podobną wiadomość. Schemat jest zawsze ten sam. W tytule wiadomości zamieszczono “Faktura 19/12/2017”. Treść składa się z krótkiego “Prosimy o dołączenie faktury”. Oprócz pozdrowień od Jakuba Kowalskiego w wiadomości nic więcej nie znajdziemy.

Oszustwo jest więc prymitywne, ale niewykluczone, że w tym szaleństwie jest metoda. Im mniej informacji, tym większa ciekawość, by zobaczyć, co to za faktura i dlaczego ją dostaliśmy. Rzecz jasna odradzamy pobranie załącznika i otwieranie plików. Do poprzednich ataków dołączany był ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące komputer.

Wyjątkowość ataków od tajemniczego Jakuba Kowalskiego polega właśnie na prostocie. Czasami łatwiej nie nabrać się na wiadomość od oszustów podszywających się pod kuriera czy firmę, jeśli wiemy, że żadnych zamówień nie realizowaliśmy. Tutaj jest inaczej - wiemy zbyt mało, by ostrzegawcza lampka mogła się zapalić.

dy4prw9

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dy4prw9

dy4prw9
Więcej tematów