Tablety po 300 zł, a wydajne laptopy po 1000 zł

Tablety po 300 zł, a wydajne laptopy po 1000 zł18.10.2013 12:30
Tablety po 300 zł, a wydajne laptopy po 1000 zł
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

Dyrektor generalny Intela zapowiedział, że już pod koniec roku na rynek trafi nowa generacja urządzeń, które zadziwią nas swoją ceną.

Intel planuje bardzo mocną ofensywę na rynku mobilnym, chcąc osłabić nieco pozycję w tym segmencie firmy ARM. Tym samym dyrektor generalny firmy z Santa Clara zapowiada same ciekawe, z punktu widzenia konsumentów, rzeczy. Mianowicie Brian Krzanich poinformował, że jeszcze w tym roku na rynek trafią tablety w cenie 9. dolarów za sztukę. Co prawda nie wiemy, o jakich urządzeniach mówił, ale chodzi tu raczej o low-endowe modele z systemem Android.
To jednak nie wszystko, bowiem CEO Intela oczekuje, że notebooki z procesorami Intel Haswell będą dostępne w cenie 29. dolarów (ok. 1000 zł), podczas gdy hybrydy z dotykowymi ekranami będzie można kupić za 349 dolarów.

Na rynku mobilnym trwa niezwykle interesująca walka. Nie tak dawno producenci zaczęli wycofywać się z urządzeń opartych na systemie Windows RT, twierdząc iż nie ma sensu opierać ich na procesorach ARM, skoro układy Intela są równie (albo jedynie ciut mniej) energooszczędne, a przy tym oferują o wiele większą moc.

Co ciekawe, jakby na potwierdzenie słów dyrektora Intela, Lenovo zapowiedziało nowy tablet z procesorem Intel Bay Trail-T (Intel Atom) oraz systemem Windows 8.1. który jest całkiem niedrogi jak na urządzenie z systemem Microsoftu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8.1 już jest! Co nowego?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)