Trwa ładowanie...
CHIP

Szybszy odczyt powiadomień z bransoletką Uno

Spośród szeregu nowych bransoletek projekt Uno Noteband wyróżnia się ciekawą funkcjonalnością i integracją z platformami dla graczy.
Share
Szybszy odczyt powiadomień z bransoletką Uno
Źródło: chip.pl
d3et1xs

Bransoletka została wyposażona w ekranik OLED, który będzie wyświetlał nam nie tylko standardowe powiadomienia z Facebooka, poczty e-mail, kalendarza i SMS-ów, ale także wiadomości z trzech serwisów dla graczy: PlayStation Network, Xbox Live i Steam. Uno został wyposażony także w akcelerometr, zatem wykorzystamy go jako przyrząd fitness, choć zdecydowanie nie w takim stopniu jak alternatywne bransoletki.

Uno wyróżnia się jednak technologią wyświetlania powiadomień, która wykorzystuje metodę szybkiego czytania Spritz. Na ekraniku zobaczymy zatem pojedyncze słowa, które puszczone w szybkim tempie dalej będą poprawnie rejestrowane przez oko. W zależności od naszych preferencji będziemy mogli odczytywać od 250 do 1000 słów na minutę. Średnio odczytujemy około 200 słów na minutę na poziomie dokładności wynoszącym 60%. Uno pozwoli zatem zaoszczędzić czas na odczytywaniu dłuższych wiadomości.

Gadżet zadebiutuje na rynku 6 grudnia w cenie 99 dolarów. Na jednym ładowaniu bransoletka wytrzyma kilka dni.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nokia Lumia 530: testujemy następcę sprzedażowego hitu

d3et1xs

Podziel się opinią

Share
d3et1xs
d3et1xs
Więcej tematów