"Szklana pułapka" z przenośnym bonusem

17.10.2007 12:30, aktual.: 17.10.2007 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern filmowy 20th Century Fox przygotował niespodziankę dla osób, które kupią specjalne wydanie DVD najnowszej części przygód dzielnego policjanta Johna McClane'a - "Szklana pułapka 4.0" ( Live Free or Die Hard ). Oprócz standardowej płyty DVD Video w opakowaniu znajdzie się nośnik z dodatkową wersją filmu, przeznaczoną do odtwarzania w urządzeniach przenośnych.

Film będzie miał postać pliku ( prawdopodobnie w formacie Windows Media Video - .wmv ), zabezpieczonego przed nielegalnym kopiowaniem przy pomocy systemu MS DRM ( przed jego odtworzeniem niezbędne będzie podanie 16-znakowego kodu aktywacyjnego ). Kopia ta będzie charakteryzowała się obniżoną rozdzielczością - wydawca tłumaczy, że plik przygotowano z myślą o odtwarzaniu na przenośnych odtwarzaczach wideo ( będzie go można także otworzyć na komputerze PC ). Warto wspomnieć, że takie urządzenia - tzn. odtwarzacze obsługujące pliki wideo zabezpieczone DRM-em Microsoftu - mają w ofercie m.in. firmy Archos, Toshiba oraz Samsung.

Na podobny krok zdecydowała się już wcześniej wytwórnia Warner Brothers - z tym, że w tym przypadku nabywca nie dostawał na płycie dodatkowych kopii filmu, lecz mógł je nieodpłatnie pobrać ze strony firmy.

Przedstawiciele 20th Century Fox zapowiadają, że "Szklana pułapka 4.0" nie będzie jedynym filmem wytwórni, którego wydanie DVD zostanie uzupełnione o taki dodatek - na razie nie podano jednak tytułów kolejnych filmów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także