Trwa ładowanie...
d2mjden
d2mjden

Szef Mozilli ustępuje ze stanowiska

Współzałożyciel Mozilli i twórca JavaScriptu, Brendan Eich, został mianowany dziesięć dni temu nowym dyrektorem generalnym Mozilli. Teraz ustępuje ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że przekazał datek na kampanię wyrażającą sprzeciw małżeństwom homoseksualnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2mjden
(fot. www.chip.pl)
Podziel się

Jak się okazało, nowy szef Mozilli, mianowany ponad tydzień temu, przekazał w 200. roku tysiąc dolarów na rzecz kampanii sprzeciwiającej się istnieniu takiej instytucji, jak małżeństwo homoseksualne i chcącej zabronić zawierania tego typu małżeństw na terenie Kalifornii. To wzbudziło powszechną niechęć i sprzeciw, zarówno wśród internautów, jak i zarządu i pracowników Mozilli.

Eich, mimo atmosfery skandalu jaka się wokół niego utworzyła, początkowo twierdził, że nie ustąpi, ale najwyraźniej zmienił zdanie i zdecydował się na odejście, ratując wizerunek swojej firmy.

d2mjden

Eich był z Mozillą od samego początku. Współtworzył też przeglądarkę Netscape Navigator, z której wywodzi się Firefox. Był szefem działu technologii w Mozilli od 200. roku, tworzył też język JavaScript. Planował, po objęciu stanowiska, zwiększenie nacisku na rozwój Firefox OS.

Mozilla nie mianowała jeszcze nowego dyrektora generalnego, który zastąpiłby Eicha.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Samsung Galaxy S5 jest niezniszczalny"

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2mjden

d2mjden
d2mjden